atletismo olympo Atletismo olympo
atletismo olympo Asociación liga local As Pontes
piraguismo BDM Bike Club
baloncesto Club Baloncesto
cd_aspontes C.D. As Pontes
piraguismo Clube Ciclista Terras do Eume
revolta Clube ciclista As Pontes-Vilalba
revolta Clube defensa persoal
montana_caxado C.M. Caxado
tenis Tenis
vela Clube de Vela
karate xadrez
taekwondo ESCOLA MUNICIPAL DE TAE KWON-DO MOO DUK KWAN
karate Karate
fendetestas Fendetestas
esteo O Esteo
padel Padel As Pontes
piraguismo Piragüismo
silex Samurai
silex Silex
silex Sociedade de caza e pesca a venatoria
silex Tribu mohican club
revolta C.T. Revolta
karate Terras do Eume
ifg sport Ifg Sport
escuderia Escudería Acap
galiorent Galiorent
cabaleiros do eume Cabaleiros do Eume
folixa Folixa As Pontes
folixa Club patin As Pontes
prado ventura Hípica prado ventura
o pito doble Club domino o pito doble
cartel torneo

Como tódolos anos dende o Club Baloncesto As Pontes queren presentar o Campus Lago de As Pontes que terá lugar do 27 ao 30 de decembro.

Inscripcións: 30€ socios e 60€ non socios (50% segundo irmán).

Inclúe comida, desprazamentos e agasallos.

Pasa as mellores vacacións xogando ao BALONCESTO!! 🏀🏀🏀

O ESTEO F.S. - S.D. XOVE F.S.

05/12/17
O EsteoPolideportivo Municipal

cartel torneo

HOXE, xoves 7 de Decembro, 12º partido de liga para O ESTEO F.S

⏰ 21:00h

🏟️ Pavillón Municipal de As Pontes

🌇 O ESTEO F.S.

🆚 XOVE FS

🎟️ 3€. Socios gratis.

O vindeiro Domingo día 10 de Decembro disputarase no Pavillón Municipal de As Pontes a Sétima xornada da actual tempada na Liga Local de Futbol Sala. Unha xornada marcada polo derbi parroquial entre un dos conxuntos debutantes esta tempada na liga Os Tritós-Desguaces Vilabella de Saa e o Ribadeume Futsal. Ámbolos dous equipos chegan a este encontro empatados a nove puntos e situados na zona media da táboa clasificatoria. Os Tritós buscaran a súa cuarta vitoria consecutiva mentras que o Ribadeume Futsal buscará seguir sumando despois de cumprir a súa xornada de descanso. O encontro que se disputará ás seis da tarde promete ser moi igualado e disputado.

A xornada abrirase as catro da tarde co enfrontamento entre o UB2 Group-Pub Plaza e o Matojoma NG UB2 F.S. penúltimo e último clasificados que buscarán inagurar o seu casilleiro de puntos despois de seis xornadas disputadas.

A continuación Pub Mania-Las Torres e A Cova dos Trasnos enfrontaranse nun encontro no que os de A Cova non deberían ter problemas para conseguir a vitoria. Vitoria que lles faría empatar co líder ata esta xornada, O Colormix, que lle toca cumprir a súa xornada de descanso.

O que tamén se pode aproveitar do descanso do líder é o Novovostylo Peluqueros que as sete da tarde medirase a un sempre duro e combativo Andaina-Centro Futbol. O Novostylo Peluqueros non debe fiarse da condición de favorito se non se quere ver sorprendido polos de A Capela.

Cerrarán esta xornada o Husse-Barbarroja e o Esteo F.S. “B” nun encontro ao que ambos conxuntos chegan empatados a seis puntos na parte media-baixa da táboa clasificatoria e no que non ai un claro favorito a levarse a vitoria final neste partido.

A continuación deixámosvos cos emparellamentos da 7ª xornada da Liga Local de Fútbol Sala 2017-2018.

16:00 h. UB2 GROUP-PUB PLAZA – MATOJOMA NG UB2 F.S.

17:00 h. PUB MANIA-LAS TORRES – A COVA DOS TRASNOS

18:00 h. OS TRITÓS-DESGUACES VILABELLA – RIBADEUME FUTSAL

19:00 h. ANDAINA-CENTRO FUTBOL – NOVOSTYLO PELUQUEROS

20:00 h. HUSSE-BARBARROJA – O ESTEO F.S. “B”

DESCANSA COLORMIX

cartel torneo

8ª xornada da #LGRII para o Club Rugby Fendetestas

Domingo 10 de Decembro as 12:30 Campo Monte Medulio de As Pontes

JESÚS CAÑIZARES SÁNCHEZ CONVOCADO PARA A PRIMEIRA FASE DE COPA REGIONES UEFA EN ASTURIAS

05/12/17
cartel torneo

O pontés JESÚS CAÑIZARES SÁNCHEZ convocado para a primeira fase da Copa Regiones UEFA en Asturias.

A Selección Galega xogará o venres contra Asturias e o sábado contra Cantabria.

Este martes Pichi Lucas deu a coñecer a convocatoria final de 18 xogadores que van a representar a Galicia na primeira fase da Copa Regiones UEFA, a cal se vai a disputar esta semana, do 8 ó 10, en Asturias.

A Selección Galega terá como rivais a asturianos e cántabros. O campión do grupo conseguirá a clasificación para a segunda fase. O combinado galego disputou tres partidos preparatorios contra o Coruxo, Racing de Ferrol e Cerceda, empatando o primeiro e gañando os outros dous, ofrecendo unha moi boa imaxe.

Pichi Lucas tivo serias dificultades para quedarse con só 18, pois tivo que deixar fóra da lista a xogadores que seguramente tamén o merecían e que aínda que non estean en Asturias tamén forman parte desta selección.

A lista final de convocados é a seguinte:

ALONDRAS C.F. : ALVARO FERNANDEZ FERNANDEZ

AROSA S.C. : JAVIER PAZOS ROSALES, JULIO REY ABALO

BERGANTIÑOS C.F. : AARON RAMA MACEIRAS, IAGO LOPEZ GARCIA, RODRIGO ALONSO FERNANDEZ

C.D. BARCO : CASSIO LUIS DE GOES

C.D. CHOCO : LUCAS FERNANDEZ PUIME, RUBEN COMESAÑA RIVEIRO

LARACHA C.F. : DAVID GARCIA ROMERO

OURENSE C.F. : S.A.D. EDUARDO OTERO GRANDE

RACING CLUB VILLALBES : DIEGO VILLARES YAÑEZ, MARCOS SOUTO PEREZ

S.D. COMPOSTELA : ALEJANDRO ARES PIÑEIRO

S.D. NEGREIRA : RODRIGO IGLESIAS MOSQUERA

SILVA S.D. : JESUS CAÑIZARES SANCHEZ

U.D. SOMOZAS : CARLOS RIVEIRO PACHECO, JACOBO MILLAN BLANCO

cartel torneo

As Pontes 74-Farmavida (0-2) (José Luis, Rivas)

MAV Abogados-Electricidad J &O (4-0) (Iván F., Juan Diego, Rivas, Fornos)

MMYPEN-Muebles Eume (1-2) (Pazos / Kivu, Oscar Dorado)

Galiorient-A Cepa (1-1) (Tomás / Piña)

La Galaxia-Bar Jardín (1-1) (Juan / Rubén p,p)

cartel torneo

O Esteo: Javichu, Martín, Héctor, Pana, Rober Paz – también jugaron – Dani Martínez, Gerardo, Diego Pellón y Gago.

Deporcyl Guardo: Alejandro, Andrés, Alberto, Héctor, Cosgaya – también jugaron – Adrián, Morales e Iván.

Árbitros: Miguel Sierra Márquez y Francisco Javier Roldán Pérez junto con Eva Fontán Pérez como árbitro asistente (Delegación de Pontevedra) Amonestaron a los locales Rober Paz, Javichu, Héctor y Gago y a los visitantes Andrés, Héctor, Adrián y Cosgaya.

Goles: 0-1 Adrián min.3, 1-1 Pana min.15, 1-2 Rober Paz (propia puerta) min.27, 2-2 Martín min.34, 3-2 Pana min.39, 4-2 Gago min.39.

cartel torneo

SEGUNDA TERRITORIAL GALEGA. CU OURENSE B 12 – CR FENDETESTAS 47

Con este resultado o Club Rugby Fendetestas segue líder con un punto de ventaxa sobre o segundo clasificado.

cartel torneo

INFANTIL MASCULINO

CB AS PONTES 34- TIRSO DE MOLINA 47

MINI

CB AS PONTES 43- TIRSO DE MOLINA 71

PREMINI VERDE

CB AS PONTES 48- BBCA 56

PREMINI ROJO

DOMINGO 03 Decembro as 10:00 CB AS PONTES- MERCEDARIAS FEM. no Polideportivo Municipal ( As Pontes).

INFANTIL FEMININO

CB AS PONTES 23- PONTUMIO 43

cartel torneo

PREFERENTE

UD PAIOSACO-CD AS PONTES (0-0))

FEMININO

CCRD PERLÍO-CD AS PONTES (2-2)

XUVENIL

CD AS PONTES-SD RÁPIDO DE NEDA (7-1)

CADETE

RACING SAN PEDRO-CD AS PONTES (2-3)

INFANTIL

CD AS PONTES-SRD ÁNIMAS (8-1)

ALEVÍN

SCDR GALICIA DE CARANZA-CD AS PONTES A (3-2)

CD AS PONTES B-SD O VAL C (1-1)

BENXAMÍN

Descansa

PREBENXAMÍN

Descansa

O ESTEO F.S. - DEPORCYL GUARDO FÚTBOL SALA

30/11/17
O EsteoPolideportivo Municipal

cartel torneo

Este Sábado o Esteo F.S. recibe o LÍDER da categoría.

📣Próximo Partido

🏅 2º División B Fútbol Sala

📆 2 Decembro 2017

⏰ 18:30h

🏟️ Polideportivo Municipal de As Pontes

🌇 O ESTEO F.S.

🆚 Deporcyl Guardo Fútbol Sala

cartel torneo

📢NOTICIÓN!!! Achégase o I CAMPUS DE NADAL CR FENDETESTAS!🎉🎉 Un campus dirixido a nenos e nenas de entre 6 e 12 anos no que, ademais de rugby🏉, teremos un montón de actividades de Nadal! 🎄🎅 Sempre desde unha perspectiva inclusiva, integral e educativa👦👧

As inscricións comezan o día 4 e temos límite de prazas, así que apúntate!🙌

📆26-29 decembro

⏰10:00-13:00h

📍Pavillón da Magdalena (As Pontes)

#rugby #crfendetestas #Fendecampus #Nadal #AsPontes

O PONTÉS ENRIQUE FORNOS CONVOCADO CO PRIMEIRO EQUIPO PARA O PARTIDO DE COPA DO REY

29/11/17
cartel torneo

O pontés ENRIQUE FORNOS convocado por Cristóbal Parralo para o partido de volta de dezaseisavos de final da Copa do Rey, de hoxe mércoles 29 de novembro ante a UD Las Palmas no Estadio Gran Canaria (20:30 hora insular, 21:30 na Península, partido que podrán ver en Bein LaLiga).

JESÚS CAÑIZARES SÁNCHEZ CONVOCADO PARA O 3º E ÚLTIMO TEST DA SELECCIÓN UEFA

29/11/17
cartel torneo

JESÚS CAÑIZARES SÁNCHEZ convocado de novo para o 3º e último test da Selección UEFA.

Este será o último partido da selección que dirixe Pichi Lucas antes da convocatoria final para a Copa Regiones UEFA.

A Selección Galega amateur (UEFA) disputará hoxe, mércores día 29, o seu terceiro e último partido preparatorio antes da convocatoria definitiva para a primeira fase da Copa Regiones UEFA, que se vai a disputar do 8 ó 10 de decembro en Asturias.

Logo de xogar contra o Coruxo e o Racing de Ferrol, o combinado galego volve a medirse contra un rival de 2ªB, nesta ocasión o Cerceda. O partido vai a disputarse a partir das 17:30 horas, no campo O Roxo.

A convocatoria é a seguinte:

Bergantiños CF: Aarón Rama, Iago López, Rodrigo Alonso.

CD Barco: Cassio Luis, Ismael Quevedo, Omar Navarro.

UD Somozas: Carlos Riveiro, Jacobo Millán, Juan Martínez.

SD Compostela: Alejandro Ares, Roberto Fernández.

Silva SD: Diego Fernández, Jesús Cañizares.

CD Choco: Antón Escobar, Lucas Fernández

Arousa SC: Javier Pazos, Julio Rey.

Laracha CF: Adrián Castro, David García.

Racing Club Vilalbés: Marcos Souto.

Alondras CF: Álvaro Fernández

Ourense CF: Eduardo Otero.

SD Negreira: Rodrigo Iglesias

cartel torneo

INFANTIL MASCULINO

SÁBADO 02 de Decembro as 12:00 CB AS PONTES - TIRSO no polideportivo Municipal ( As Pontes).

MINI

SABADO 02 Decembro as 10:00 CB AS PONTES - TIRSO no Polideportivo Municipal ( As Pontes).

PREMINI VERDE

SÁBADO 02 Decembro as 10:00 CB AS PONTES BBCA no Polideportivo Municipal ( As Pontes).

PREMINI ROJO

DOMINGO 03 Decembro as 10:00 CB AS PONTES- MERCEDARIAS FEM. no Polideportivo Municipal ( As Pontes).

INFANTIL FEMININO

DOMINGO 03 de Decembro as 12:00 CB AS PONTES- CENTRO VET. EUME no Polideportivo Municipal ( As Pontes).

cartel torneo

PREFERENTE

U.D. Paiosaco - CD AS PONTES (DOMINGO 03, 17:00)

FEMININO

Perlío - CD AS PONTES (DOMINGO 03, 12:00)

XUVENIL

CD AS PONTES - R.Neda (SÁBADO 02, 16:00)

CADETE

DESCANSA

INFANTIL

CD AS PONTES - Ánimas (SÁBADO 02, 16:00)

ALEVÍN

G.Caranza - CD AS PONTES "A" (SÁBADO 02, 18:00)

CD AS PONTES "B" - Val "C" (SÁBADO 02, 11:30)

BENXAMÍN

Descansa

PREBENXAMÍN

Descansa

EXHIBICIÓN BALONCESTO ADAPTADO

28/11/17
C.B.As PontesPolideportivo Municipal

cartel torneo

O 4 de decembro cerébrase o Día Internacional das Persoas con Discapacidade e o CLUB BALONCESTO AS PONTES colabora con A XANELA, organizadora deste evento, e co CLUBE BASKETMI co cal teremos o pracer de disfrutar este día.

Tras a demostración, o público asistente poderá participar e poñerse no lugar das persoas con discapacidade practicando esta disciplina. Animámosvos a que pasedes polo pavillón de MONTE CAXADO para disfrutar desta gran xornada de baloncesto adaptado!!!

cartel torneo

Este Domingo disputoue a quinta xornada da Liga Local de Futbol Sala. Unha xornada na que todas as miradas estaban postas no encontro que as seis da tarde disputaron o líder Colormix e o segundo clasificado A Cova dos Trasnos. Os dous conxuntos chegaban invictos a este partido e seguen invictos tra-lo empate a dous goles co que chegaron ao final do choque. Un choque emocionante no que os dous conxuntos tiveron ocasións para levarse a victoria pero por erros dunhnos e acerto dos outros pero ao final o reparto de puntos foi xusto.

Deste empate entre o líder e o ata esta xornada segundo clasificado veuse favorecido o Novostylo Peluqueros que lle gañou 5-2 a Husse-Barbarroja nun encontro no que o xogo dos Vilalbeses foi superior ao do seu rival. Esta victoria e o empate anterior fai que se aprete a cabeza da táboa clasificatoria con só tres puntos de diferencia entre os tres primeiros clasificados.

Inaguraron a xornada o Andaina Centro-Futbol e o Pub Mania-Las Torres dous conxuntos que chegaban a este encontro coa moral alta despois de conseguir a victoria a pasada xornada ante rivais directos. O encontro foi máis igualado do que se esperaba pero nuns últimos minutos de infarto e a expulsión dun xogador do Pub Mania-Las Torres por protestar reiteradamente as decisións arbitrais o Andaina-Centro Futbol aproveitouse de xogar cun home mais sobre a pista para levarse a victoria por 3 goles a 2.

A continuación Os Tritós-Desguaces Vilabella enfrontouse a o Matojoma NG UB2 F.S. Encontro no que Os Tritós golearon ao colista por 7-0 o que lle serviu para subir tres postos na clasificación e así colocarse sexto. Pola contra o Matojoma NG UB2 F.S., segue sen puntuar tras cinco xornadas disputadas.

Cerraron esta quinta xornada O Esteo F.S. “B” e o Ribadeume Futsal, un encontro ao que ambos equipos chegaban empatados a puntos na clasifición e foi o Ribadeume o que se levou a victoria por 3-2 nun encontro moi igualado que se decidiu nos minutos finais igual que o encontro que inagurou a xornada.

En canto a clasificación de máximos goleadores, Tomás de A Cova dos Trasnos con 8 goles toma ventaxa sobre Alberto do Colormix e Daniel do Novostylo Peluqueros ámbolos dous con 6 goles cada un.

A continuación deixámosvos cos resultados desta 5ª xornada da Liga Local de Futbol Sala 2017-2018, a clasificación e a loita por ser o máximo goleador do campeonato.

cartel torneo

Segunda división “B” Santiago de Sama-O Esteo F.S. (3-4)

Cadete. O Esteo-Cospeito (6-0)

Infantil A. O Esteo-Cospeito (6-1)

Infantil B. Vilalba “B”-O Esteo “B” (1-3)

Alevín. Vilalba “B”-O Esteo (2-3)

Benxamín. Vilalba-O Esteo (5-2)

Prebenxamín. Vilalba-O Esteo (0-3

Biberón. Pontedeume-O Esteo (2-8)

cartel torneo

O Club Rugby Fendetestas trae os 5 puntos de Vigo e aúpase ò 1º posto da #LGRII tras gañar por 27-33 a Vigo Rugby Club "B".

cartel torneo

PREFERENTE

CD AS PONTES-BETANZOS (4-1)

FEMININO

CD AS PONTES-CF SAN SADURNIÑO (4-0)

XUVENIL

DESCANSA

CADETE

R. San Pedro - CD AS PONTES (DOMINGO 26, 12:00)

INFANTIL

SRD NUMANCIA DE ARES-CD AS PONTES (0-6)

ALEVÍN

RACING SAN PEDRO “C”-CD AS PONTES B (6-1)

BENXAMÍN

SD O VAL “B”-CD AS PONTES A (0-4)

CD AS PONTES B-GALICIA DE MUGARDOS “B” (1-2)

PREBENXAMÍN

CD AS PONTES B-CD AS PONTES A (0-12)

cartel torneo

MMYPEN-MAV Abogados (2-4) (Manuel, Chou / Narciso 2, Reboredo, Ito)

Bar Jardín Lecar 712-As Pontes 74 (5-2) (Miguel, Cabanela 2, Iván, Felipe / Senén, Julio)

A Cepa-Electricidad J &O (7-1) (Fernández 5, Piña, Lolo / Manolo)

Farmavida-Muebles Eume (0-1) (Lucho)

La Galaxia-Galiorient (7-3) (Juan 3, Sergio 2, Rubén, Nené / Carlos, Manel, Tomás)

cartel torneo

INFANTIL MASCULINO

BBCA praia Sartaña 34- CB AS PONTES 60

MINI

BBCA 44- CB AS PONTES 71

PREMINI VERDE

SANTIAGO APOSTOL 57-CB AS PONTES 34

PREMINI ROJO

DESCANSA

INFANTIL FEMENINO

BBCA 24- CB AS PONTES 29

O vindeiro Domingo día 26 de Novembro disputarase a quinta xornada da Liga Local de Fútbol Sala. Unha xornada na que sen dúbida o encontro estrela será o que ás seis da tarde enfronte a o líder Colormix e o segundo clasificado A Cova dos Trasnos. Ámbolos dous conxuntos chegan invictos a este partido polo que tentaran seguir coa boa dinámica de resultados.

Inagurarán a xornada, ás catro da tarde, o Andaina Centro-Futbol e o Pub Mania-Las Torres dous conxuntos que chegan a este encontro coa moral alta despois de conseguir a victoria a pasada xornada ante rivais directos e no que parte como favorito ao triunfo Andaina-Centro Futbol.

A continuación Os Tritós-Desguaces Vilabella, que descansou a pasada xornada enfróntase ao colista o Matojoma NG UB2 F.S. un dos dous conxuntos que aínda non logrou puntuar no que vai de liga. Os Tritós deben facer boa a súa condición de favoritos neste encontro para escalar postos na clasificación e afastarse así dos últimos da clasificación.

Ás sete da tarde o Novostylo Peluqueros tentará voltar á senda das victorias ante o Husse-Barbarroja, nun encontro no que o Novostylo a priori parte como favorito para levarse o triunfo tras perder a pasada a súa condición de invicto a pasada xornada da man do agora líder, o Colormix.

Cerrarán esta quinta xornada O Esteo F.S. “B” e o Ribadeume Futsal, un encontro ao que ambos equipos chegan empatados a puntos na clasificación. O Esteo ven de gañar o seu partido da pasada xornada mentras que o Ribadeume ven de ser goleado por A Cova dos Trasnos polo que se presenta un encontro moi igualado entre estes dous conxuntos e quen esté máis acertado de cara ao gol terá moitas posibilidades de levarse o encontro.

A continuación deixámosvos cos emparellamentos da 5ª xornada da Liga Local de Fútbol Sala 2017-2018.

16:00 h. ANDAINA-CENTRO FUTBOL – PUB MANIA-LAS TORRES

17:00 h. OS TRITÓS-DESGUACES VILABELLA – MATOJOMA NG UB2 F.S.

18:00 h. COLORMIX – A COVA DOS TRASNOS

19:00 h. HUSSE-BARBARROJA – NOVOSTYLO PELUQUEROS

20:00 h. O ESTEO F.S. – RIBADEUME FUTSAL

DESCANSA – UB2 GROUP-PUB PLAZA

cartel torneo
cartel torneo

O Club Rugby Fendetestas disputa este domingo o 7º partido de liga contra o Kaleido Universidade de Vigo "B" no que tratará de gañar para seguir estando nos postos de cabeza. Actualmente encóntranse na 2º posición con 19 puntos a dous do primeiro que actualmente ten 21 puntos pero recordemos que os de As Pontes teñen un partido menos.

📆 DOMINGO 26/11

🏆2ª Territorial Gallega, jornada 7 🕒 12:00 🚩CUVI

Kaleido Universidade de Vigo "B" 🆚 Club Rugby Fendetestas

cartel torneo

25/11/2017 19:00 MMYPEM – MAV ABOGADOS

25/11/2017 20:00 BAR JARDÍN – AS PONTES 74

26/11/2017 10:00 A CEPA – ELECTRICIDAD J&O

26/11/2017 11:00 FARMAVIDA - MUEBLES EUME

26/11/2017 12:00 LA GALAXIA – GALIORIENT

cartel torneo

INFANTIL MASCULINO

SÁBADO 25 de Noviembre a las 10:00 BBCA, praia de Sartaña-CB AS PONTES en Fimo- A Malata (Ferrol).

MINI

SABADO 25 de Noviembre a las 10:00 BBCA ,copacabana- CB AS PONTES en Fimo, A Malata (Ferrol).

PREMINI VERDE

SÁBADO 25 de Noviembre a las 12:00 SANTIAGO APOSTOL- CB AS PONTES en Colegio Santiago Apostol (Narón).

PREMINI ROJO

DESCANSA

INFANTIL FEMENINO

DOMINGO 26 de Noviembre a las 10:00 BBCA praia de Lumeboo- CB AS PONTES en pol. Javier Gómez Noya (Ferrol).

cartel torneo

PREFERENTE

CD AS PONTES - Betanzos C.F. (DOMINGO 26, 16:30)

FEMININO

CD AS PONTES - San Sadurniño (SÁBADO 25, 16:30)

XUVENIL

DESCANSA

CADETE

R. San Pedro - CD AS PONTES (DOMINGO 26, 12:00)

INFANTIL

NUMANCIA - CD AS PONTES (VENRES 24, 18:00)

ALEVÍN

CD AS PONTES A- DESCANSA

R. San Pedro “C” - CD AS PONTES B (VENRES 24, 18:00)

BENXAMÍN

VAL "B" - CD AS PONTES A (VENRES 24, 19:00)

CD AS PONTES B - G. Mugardos (SÁBADO 25, 11:00)

PREBENXAMÍN

CD AS PONTES "B" - C.D. As Pontes (SÁBADO 25, 12:10)

CD AS PONTES "B" - C.D. As Pontes (SÁBADO 25, 12:10)

cartel torneo

Este pasado domingo tivo lugar a disputa da cuarta xornada da LIGA LOCAL DE FÚTBOL SALA, unha xornada na que toda a atención estaba posta no encontro das seis da tarde no que se enfrontaban o Novostylo Peluqueros e o Colormix, os dous primeiros clasificaficados. Ámbolos dous conxuntos depararon un encontro apaixoante con alternativas no xogo e no que sairía victorioso o Colormix por un axustado 2-1 que o pon líder en solitario da clasificación cando se leva disputado algo menos dun mes de competición.

Na segunda posición da táboa empatado a 9 puntos có Novostylo Peluqueros colócase A Cova dos Trasnos, que ten un partido menos tras descansar a primeira xornada, protagonizou unha das goleadas da xornada ao gañarlle a Ribadeume Futsal por 8 goles a 1 nun encontro no que A Cova dos Trasnos foi moi superior.

No encontro que abría a xornada as catro da tarde O Esteo F.S. “B” impúxose ao UB2 Group-Pub Plaza por 5-3 nun encontro no que O Esteo F.S. “B” que tras empezar perdendo por 0-1 consigueu darlle a volta ao marcador ata poñer un 4-1 no marcador que semellaba sentenciar o partido pero unha reacción do UB2 Group- Pub Plaza logrou colocalo cun perigoso 3-4 pero O Esteo reaccionou a tempo para colocar o 5-3 no marcador, resultado que sería definitivo conseguindo así a súa segunda victoria da tempada.

A continuación o Andaina-Centro Futbol gañoulle ao Husse-Barbarroja tamén por idéntico resultado que no partido anterior 5-3, nun encontro xogado con intensidade por ambas partes no que o Andaina-Centro Futbol levou a iniciativa no marcador dende mediados do primeiro tempo.

Cerraron a xornada o Pub Mania-Las Torres e o Matojoma NG UB2 F.S. un encontro que acabou con goleada do Pub Mania-Las Torres por 7-0 inagurando así o seu casilleiro de puntos tras catro xornadas disputadas.

En canto a clasificación de máximos goleadores Tomás de A Cova dos Trasnos é o máximo realizador con 6 tantos seguido de Alberto do Colormix con 5 e un grupo de xogadores entre os que se encontra o máximo goleador da pasada tempada Diego Polo do Colormix.

O ESTEO F.S. 3 - 2 LEIS PONTEVEDRA F.S.

20/11/17
O EsteoPolideportivo Municipal

Victoria importante sobre todo a nivel anímico para O Esteo, al imponerse por 3-2 al Leis Pontevedra, en la 9º jornada de la 2º División “B” disputado en la tarde del sábado, en el Pabellón Municipal de As Pontes.

El partido empezaba muy igualado y con pocas ocasiones de gol, aunque eran los jugadores de O Esteo dominaba un poco más el partido que el Leis Pontevedra, llegando a enviar Pana un balón al palo, mientras que los visitantes también tuvieron una buena oportunidad que lograba atajar Javichu. Cuando parecía que el partido se iba a ir con el resultado inicial al descanso, aparecía Gerardo el cual aprovechaba un balón muerto en el área tras un rechace del portero para subir el 1-0 en el marcador.

Este gol psicológico se veía refrendado en el segundo tiempo, porque dentro del primer minuto, Rober Paz anotaba el 2-0 en una gran jugada individual con un tiro desde fuera del área. A pesar de estar dos goles abajo el Leis Pontevedra nunca dio el partido por perdido, porque en la recta final del partido Pablo Durán recortaba distancias al desviar un balón con la espuela para hacer el 2-1. Los de As Pontes tuvieron oportunidades para volver ampliar distancias, pero eran los visitantes los que conseguían empatar el partido desde el punto de doble penalti, con un gol de Barcala, en su segundo intento, tras ser el primero anulado por los colegiados, a pesar de la parada de Javichu. El Leis Pontevedra también tenía cinco faltas y a falta de 17 segundos cometían la sexta, por lo que Martín lanzaría el doble penalti para O Esteo, anotándolo por abajo y subiendo al marcador el definitivo 3-2.

Con este resultado, O Esteo tiene 10 puntos, en el 9º puesto de la tabla. Para la próxima jornada los de As Pontes visitarán al Santiago (Asturias).

O Esteo: Javichu, Martín, Héctor, Pana, Rober Paz – también jugaron – Dani Martínez, Gerardo, Gago y Diego Pellón.

Leis Pontevedra: Alex, Nico, Martín, Miguel, Barcala – también jugaron – Sancho, Pablo Durán, Borja, Dani y David.

Árbitros: Eduardo Corral Martínez y Borja Darriba Villamor, junto con Francisco Prados Caamaño como árbitro asistente (Delegaciones de Lugo y Ferrol). Amonestaron a los locales Rober Paz, Diego Pellón y Jesús y a los visitantes David, Miguel y Dani.

Goles: 1-0 Gerardo min.19, 2-0 Rober Paz min.21, 2-1 Pablo Durán min.35, 2-2 Barcala (doble penalti) min.39, 3-2 Martín (doble penalti) min.39.

Pabellón: As Pontes

cartel torneo

PREFERENTE

SD DUBRA-CD AS PONTES (2-3)

FEMININO

SD O VAL “B”-CD AS PONTES (2-4)

XUVENIL

SRD NUMANCIA DE ARES-CD AS PONTES (2-6)

CADETE

CD AS PONTES-SRD PORTUARIOS (1-0)

INFANTIL

CD AS PONTES-EUME DEPORTIVO (5-3)

ALEVÍN

CD AS PONTES A-RÁPIDO DE NEDA “B” (5-0)

NARÓN O FREIXO “C”-CD AS PONTES B (5-2)

BENXAMÍN

CD AS PONTES A-CD NARÓN “B” (8-0)

RÁPIDO DE NEDA “B”-CD AS PONTES B (7-0)

PREBENXAMÍN

CD AS PONTES A-CEDEIRA SD (4-0)

CEDEIRA SD “B”-CD AS PONTES B (4-1)

cartel torneo

MINI

CB AS PONTES 60 - BBCA 10

PREMINI ROJO

CB AS PONTES 77- TIRSO DE MOLINA 29

PREMINI VERDE

CB AS PONTES 46- CB AS PONTES 45

cartel torneo

PREFERENTE

SD DUBRA-CD AS PONTES (DOMINGO 19, 16:30)

FEMININO

SD O VAL “B”-CD AS PONTES (SÁBADO 18, 18:00)

XUVENIL

SRD NUMANCIA DE ARES-CD AS PONTES (SÁBADO 18, 16:30)

CADETE

CD AS PONTES-SRD PORTUARIOS (SÁBADO 18, 16:15)

INFANTIL

CD AS PONTES-EUME DEPORTIVO (SÁBADO 18, 11:00)

ALEVÍN

CD AS PONTES A-RÁPIDO DE NEDA (SÁBADO 18, 10:15)

NARÓN O FREIXO “C”-CD AS PONTES B (SÁBADO 18, 11:00)

BENXAMÍN

CD AS PONTES A-CD NARÓN “B” (SÁBADO 18, 11:25)

RÁPIDO DE NEDA “B”-CD AS PONTES B (SÁBADO 18, 12:30)

PREBENXAMÍN

CD AS PONTES A-CEDEIRA SD (SÁBADO 18, 12:35)

CEDEIRA SD “B”-CD AS PONTES B (VENRES 17, 18:00)

cartel torneo

O vindeiro domingo 19 de Novembro terá lugar a disputa da cuarta xornada da Liga Local de Futbol Sala, unha xornada na que toda a atención estará posta no encontro das seis da tarde no que se enfrontan os dous primeiros da táboa clasificatoria. Trátase do Novostylo Peluqueros e o Colormix, dous conxuntos empatados a todo que tentarán desfacer dito empate e colocarse en solitario ao fronte da táboa clasificatoria.

Abrirán a xornada, ás catro da tarde o UB2 Group-Pub Plaza e o O Esteo F.S. “B” nun encontro que se prevee moi igualado entre dous conxuntos que aspiran a estar máis arriba na clasificación.

A continuación Husse-Barbarroja e Andaina-Centro Futbol mediranse nun encontro no que o Husse-Barbarroja tentará buscar a victoria para seguir enganchado aos postos cabeceiros da clasificación. Pola contra o Andaina-Centro Futbol buscará unha victoria que lle permita escalar postos na táboa.

No encontro das sete da tarde A Cova dos Trasnos parte lixeiramente como favorito a conseguir a victoria ante o Ribadeume Futsal, ámbolos dous conxuntos están empatados a seis puntos pero os da Cova teñen un partido menos xa que descansaron na primeira xornada.

Cerrarán a xornada o Pub Mania-Las Torres e o Matojoma NG UB2 F.S. nun encontro no que ámbolos dous conxuntos buscarán inagurar o seu casilleiro de puntos.

A continuación deixámosvos horarios dos emparellamentos desta Cuarta xornada:

16:00 UB2 Group- Pub Plaza - O Esteo F.S. "B"

17:00 Husse-Barbarroja - Andaina-Centro Fútbol

18:00 Novostylo Peluqueros - Colormix

19:00 A Cova dos Trasnos - Ribadeume Futsal

20:00 Pub Manía-Las Torres - Matojoma NG UB2 F.S.

DESCANSA- Os Tritós-Desguaces V.

cartel torneo

18/11/2017 19:00 MUEBLES EUME – AS PONTES 74

18/11/2017 20:00 ELECTRICIDAD J&O – BAR JARDÍN

19/11/2017 10:00 LA GALAXIA – MAV ABOGADOS

19/11/2017 11:00 GALIORIENT – FARMAVIDA

19/11/2017 12:00 A CEPA – MMYPEM

cartel torneo

MINI

DOMINGO 19 de Novembro as 10:00 CB AS PONTES- BBCA Monte Ventoso , no polideportivo Municipal ( As Pontes).

PREMINI ROJO

DOMINGO 19 de Novembro as 12:00 CB AS PONTES- TIRSO DE MOLINA A, no polideportivo Municipal ( As Pontes).

PREMINI VERDE

SABADO 18 de Novembro as 16:00 CB AS PONTES- BASKET FERROL 2 no polideportivo Municipal ( As Pontes).

INFANTIL MASCULINO

DESCANSA

INFANTIL FEMININO

DESCANSA

O ESTEO F.S. - LEIS PONTEVEDRA F.S.

16/11/17
O EsteoPolideportivo Municipal

cartel torneo

📆 Sábado 18 de Novembro

⏰ 18:30 horas

⚽ O Esteo F.S. - Leis Pontevedra F.S.⚽

cartel torneo

O pasado domingo xogouse a terceira xornada da presente tempada na LIGA LOCAL DE AS PONTES. Unha xornada na que a atención estaba posta no derradeiro encontro da xornada no que se enfrontaban o Ribadeume Futsal e o NovoStylo Peluqueros encontro que se decidiu a prol destes últimos por 0-2, merecendo o Ribadeume maior premio xa que enviou varios remates aos paos durante o encontro.

O NovoStylo Peluqueros comparte o liderato có Colormix que gañou o seu encontro despois de remontar un marcador que ao descanso mostraba un 0-2 a favor de Andaina-Centro Futbol pero na segunda parte o Colormix foi moi superior e acabou goleando ao seu rival deixando o marcador en 5-2. Abriron a xornada A Cova dos Trasnos e o UB2 Group-Pub Plaza onde A Cova dos Trasnos, a pesar de ser favorito a conseguir a victoria case se vé sorprendido por un UB2 Group-Pub Plaza que realizou un bon encontro pero a veteranía nos minutos finais dos da Cova fixo que o marcador final reflexara un 3-1 a favor destes últimos.

A continuación medíronse O Esteo F.S. e os Tritós-Desguaces Vilabella onde os dous equipos buscaban a victoria para non quedar descolgados dos primeiros postos e o que consiguiu levarse a victoria foi o equipo de Os Tritós-Desguaces Vilabella por un marcador final de 2 goles a 6 inagurando así o seu casilleiro de puntos

No encontro das seis da tarde cumplíronse os pronósticos e o Husse-Barbarroja derrotou ao Pub Manía-Las torres por 3 goles a 2 nun choque máis igualado do esperado.

En canto á clasificación de goleadores Alberto do Colormix encabeza a táboa xunto a Tomás de A Cova dos Trasnos ámbolos dous con catro tantos.

II CROSS VILA DE AS PONTES

13/11/17
O EsteoPolideportivo Municipal

cartel torneo

II CROSS VILA DE AS PONTES

🗓 6 de Decembro de 2017

⏰A partir das 11 horas

cartel torneo

Rodolfo Súarez e o Pontés Samuel Bermúdez acabaron 9º no 2º Rally la Fuelguera disputado este fin de semana.

Empezaron o vienres cun trazado de exhibición sin contar tempos. O sábado no primeiro bucle do rally xa iban 8º e adaptándose ao coche xa que nunca correran en asfalto co evo 9.

No 2º bucle xa se mantiveron no 8º puesto xa que realizaron dous trompos e non puideron mellorar o tempo.

Xa no bucle 3 subiron a 7º posición, pero no último bucle a falta de 2km para acabar o tramo, romperon palier e tiveron que facer o último tramo de noite. Sen parrilla e sin un palier, intentaron perder o menor tempo posible pero ao final acabaron na 9º posición.

cartel torneo

Manuel Souto vence por segundo ano consecutivo en Touro

A sexta cita do Galego de Slalom disputada en Touro contou cun total de 29 particpantes, nesta lista encontrábanse os habituais no certamen este ano como Fran Pico, Pablo Castro, Joel Souto, ou a participación de Manuel Souto , vencedor o ano pasado e Rubén Gandoy.

A decimonovena edición de este slalom comezaba coa celebración da manga de entrenamientos libres como xa é habitual no campionato. En esta manga Pablo Castro marcaba o mellor tempo, seguido de Joel Souto e Fran Pico.

Despois de un parón para comer, as dúas do mediodía daban comezo os entrenamentos oficiais, ónde seguía mandando Pablo Castro, con un tempo de 1:41.472, seguido de Joel Souto e Manuel Souto. En esta manga hai que destacar o pequeno toque que tuvo Mario Ríos que lle causou o abandono en esta manga.

Tras un parón de 10 minutos, comezaba a primeira manga oficial, ónde Manuel Souto marcaba o mellor tempo, con un 1:42.203, pero tocaba unha porta e penalizaba 10 segundos. Debido a esta penalización, Pablo Castro colocabase líder seguido de Fran Pico a casi dous segundos, o terceiro sería Joel Souto a máis de dous segundos e medio.

Na segunda e última manga oficial Manuel Souto marcou un tempo de 1:42.072, con este tempo lograba colocarse líder, o segundo sería Fran Pico marcando un tempo de 1:44.513, seguido de Joel Souto. En esta manga destacar o accidente de Adrián Gómez que volcaba o seu Citroën Saxo na roda central do circuíto, outros incidentes foron os problemas de Adrián Campaña coa bomba de gasolina e o percance de Fernando Rico ao quedarse o acelerador trabado do seu BMW 325.

Tras disputarse todas as mangas previstas, a clasificación final era encabezada por Manuel Souto seguido de Pablo Castro e Fran Pico. A cuarta posición era para o piloto do Peugeot 106, Joel Souto, mentras que a quinta era para o piloto debutante nos Slaloms José Luis Puime. Os dez pilotos de cabeza completábanos Iván Sangiao, Sergio Pena, Ángel Lago, Fran Rodríguez e Daniel Lamas.

A escudería organizadora, Touro Motor, entregaría ao final da proba un premio para o mellor clasificado do Concello; este premio levouno o único piloto que competía Álvaro Rodríguez. A Escudería Touro Motor tamén entregou unha placa conmemorativa ao alcalde do Concello de Touro.

Por outra parte dentro das agrupacións, as victorias eran para Iago Álvarez Torrón na Agrupación I, Manuel Souto na II, José Luis Puime na III, Fran Rodríguez naIV e na VI para Pablo Castro.

cartel torneo

Categoría A-1

1º.- Inés Serra Chouza OLIMPIA

2º.- Yago Cuelles Loredo KWON

3º.- Yago Torres Parga MOO DUK KWAN

Categoría A-2

1º.- Claudia Rinlo Fernández KWON

2º.- Sofia Rodriguez Fernández KWON

3º.- Roque Rodriguez Mosquera OLIMPIA

Categoría B-1

1º.- Samuel Serra Chouza OLIMPIA

2º.- Nicolás Ares Veiga MOO DUK KWAN

3º.- Uxía Campos Fernández OLIMPIA

3º.- María Ventureira López – Renbu-kan

Categoría B-2

1º.- Borja Castro Rodriguez MOO DUK KWAN

2º.- Pablo Prieto Bote MOO DUK KWAN

3º.- Adriana Naveiro López KWON

Categoría C-1

1º.- Paula Sobrino Rey OLIMPIA

2º.- Antia González Rodriguez OLIMPIA

3º.- Sergio Hermelo Santos OLIMPIA

Categoría C-2

1º.- Paula Lameiro Mosquera OLIMPIA

2º.- Zaira Rodriguez García OLIMPIA

3º.- Lucia Cebreiro Giz MOO DUK KWAN, Cies Valentín Vázquez OLIMPIA

Categoría C-3

1º.- Fernando Pico da Costa MOO DUK KWAN

2º.- Erika Fernández López MOO DUK KWAN

3º.- Noelia Quiroga Fernández OLIMPIA, Bruno González Vázquez MOO DUK KWAN

Categoría D-3 masculino

1º.- Tomas Mahia Vázquez KWON

2º.- Yoseph Bru Franco MOO DUK KWAN

3º.- Antón Diaz Rego MOO DUK KWAN

Categoría D-4 masculino

1º.- Marc Antony Longobucco Linares OLIMPIA

2º.- David Pena Pereira GARRAPUCHO

3º.- Martin Fraga KWON

Categoría D-2 femenino

1º.- Leire Álvarez García OLIMPIA

2º.- Irene Salvatierra Pena MOO DUK KWAN

3ºº Antia Pérez Carballeira OLIMPIA

Categoría D-4 femenino

1º.- Minerva Rodriguez Urdiales OLIMPIA

Categoría E-1 masculino

1º.- Ariel Martínez Cancio KWON

Categoría E-3 masculino

1º.- Hugo García Tizon KWON

Categoría E-4 masculino

1º.- Carlos Willian Bolaño Bello MOOO DUK KWAN

2º.- Lucas Mahia Vázquez KWON

3º.- Borja Rodriguez Urdiales OLIMPIA

Categoría E-2 femenino

1º.- Lucia García Reyes KWON

2º.- Laura Penas Conde KWON

3º.- Tania Cortes KWON

Categoría E-4 femenino

1º.- Cristina Sierra Breijo MOO DUK KWAN

2º.- Iria Valerio Carro KWON

3º.- Marta Álvarez Fernández GARRAPUCHO

Categoría A3 masculino adultos

1º.- Frank Carro Barreiro KWON

2º.- Izan Prego Pena KWON

Categoría A-1 femenino adulto

1º.- Cristina Ramil Novo MOO DUK KWAN

Categoría A-2 adulto femenino

1º.- Mirian Michaelsen Gómez KWON

Categoría A-3 femenino adulto

1º.- Mirella Quiroga Fernández OLIMPIA

Categoría A-5 femenino adulto

1º.- Anahí Elena Schmidt Guevara KWON

Categoría B-3 masculino adulto

1º.- Miguel Ameneiro Alvariño MOO DUK KWAN

cartel torneo

O O ESTEO F.S. perdeu na súa visita ao Barco de Valdeorras co Pizarras Los Tres Cuñados, terceiro clasificado , por 5-1.

Adiantáronse os locais cun tanto antes do descanso, e outro de Dilin no segundo poñía o 2-0 no marcador, e aínda que Martín recurtaba distancias, os ourensáns puxeron terra de por medio cos tantos de Juanma e Bruno (2).

O Esteo é antepenúltimo con sete puntos polo que necesita gañar este próximo sábado a un rival directo como é o Leis de Pontevedra, que ten os mesmos puntos.

FICHA DO PARTIDO

PIZARRAS LOS TRES CUÑADOS: Maelo, Dilin, Bruno, David, Durán – cinco inicial – Juanma, Javi, Corzo, Cris, Josiño.

O ESTEO FS: Javichu, Martín, Héctor, Rober Paz, Dani – cinco inicial – Gago, Diego Pellón e Andy.

ÁRBITROS: Vilas López, Menéndez Nistal, Doval Rodríguez. Amarelas a Javi, Rober Paz, Gago e Dani.

GOLES: Min. 18 (1-0), Rober Paz (pp). Min. 26 (2-0), Dilin. Min.27 (2-1), Martín. Min. 28 (3-1), Juanma. Min.34 (4-1), Bruno. Min. 35 (5-1), Bruno.

Pavillón de Calabagueiros. Uns 150 espectadores

cartel torneo
cartel torneo

PREFERENTE

CD AS PONTES 5 - 0 SDC RESIDENCIA

FEMININO

CD AS PONTES 1 - 1 EF RACING DE FERROL

ALEVÍN

MEIRÁS CF B 0 - 13 CD AS PONTES A

CD AS PONTES B 0 - 3 SRD PORTUARIOS B

BENXAMÍN

SCDR GALICIA DE CARANZA B 1 - 3 CD AS PONTES A

CD AS PONTES B 8 - 2 CF SAN SADURNIÑO

PREBENXAMÍN

ÁNIMAS SCDR 3 - 1 CD AS PONTES A

CD AS PONTES B 0 - 13 RÁPIDO DE NEDA

cartel torneo

As Pontes 74 – Electricidad J&O (1-0) (Paz)

Muebles Eume – A Cepa (9-1) (Kivo 4, Oscar Dorado 3, Lucho 2 / Fernández)

Bar Jardín Lecar 712 – MAV Abogados (0-1) (Juanjo)

MMYPEN – Galiorent (2-4) (Chavo 2 / Tomás 2, Manel, Juan)

Farmavida – La Galaxia (0-2) (Juán, Senén)

cartel torneo

O CR Fendetestas vence 53-10 ao Pontevedra Mareantes "B" no partido disputado esta fin de semana que o coloca na segunda posición a falta de xogar un partido que ten atrasado.

cartel torneo

MINI

BBCA praia Graña 35- CB AS PONTES 75

PREMINI ROJO

BBCA 51- CB AS PONTES 43

PREMINI VERDE

PONTUMIO 28 - CB AS PONTES 32.

INFANTIL MASCULINO

CB AS PONTES 40 - STAR CENTER UNIVERSITARIO 50

INFANTIL FEMININO

CB AS PONTES 29 - BBCA 27

LOITA POLO PODER

Moito coidado deberá ter o Fendetestas no partido que ,mañá Sábado , as 16:00 o enfrontará ao Pontevedra Mareantes"B" no campo Monte Medulio de As Pontes.

Os do Lérez son segundos na Táboa a 1 punto do líder, o Muralla de Lugo e 2 por enriba dos ponteses . Ademais , os visitantes son o equipo máis anotador(162 pt) do que vai de #LGRII mentres os locais son o equipo menos batido(62pts ) ,iso si, cun partido menos disputado .

O Pontevedra Mareantes "B" ven de gañarlle ao C.D.Zalaeta por un 41-10 , grazas aos esforzos sumados dende a primeira plantilla ao ter xogada de descanso na #LGRI .

O Fendetesta polo seu lado , ven de vencer a domicilio 13-24 a un rival directo polo ascenso como o Muralla , nun partido moi intenso e no que soupo sufrir para sair campiòn.

Deberán os ponteses traballar arreo nun encontro pragado de baixas e fronte a un rival co que non se atopa dende a Copa Xunta 2015 , onde caeran derrotados en semifinais por un contundente 3-46.

cartel torneo

PREFERENTE

CD AS PONTES-SDC RESIDENCIA (DOMINGO 12, 16:30)

FEMININO

CD AS PONTES-EF RACING DE FERROL (SÁBADO 11, 16:30)

ALEVÍN

MEIRÁS CF B-CD AS PONTES A (SÁBADO 11, 12:15)

CD AS PONTES B-SRD PORTUARIOS B (SÁBADO 11, 10:15)

BENXAMÍN

SCDR GALICIA DE CARANZA B-CD AS PONTES A (VENRES 10, 18:00)

CD AS PONTES B-CF SAN SADURNIÑO (SÁBADO 11, 11:25)

PREBENXAMÍN

ÁNIMAS SCDR-CD AS PONTES A (SÁBADO 11, 11:00)

CD AS PONTES B-RÁPIDO DE NEDA (VENRES 10, 17:15)

cartel torneo

O vindeiro Domingo día 12 terá lugar a disputa da terceira xornada da Liga Local de Futbol Sala, xornada na que se pode desfacer o triple empate na cabeza da táboa clasificatoria xa que as 20:00 h. enfróntanse dous dos equipos colíderes como son o Ribadeume Futsal e Novostylo Peluqueros nun encontro no que parten como favorito os vilalbeses pero non se deben fiar dun Ribadeume que esta tempada está a ser unha das sorpresas do campionato con dúas victorias nos dous encontros que van disputados ata o momento.

O terceiro equipo en discordia é o Colormix que pode pescar en río revolto porque no caso de gañar o seu encontro ao Andaina-Centro Futbol podería ser líder en solitario se o encontro entre o Ribadeume Futsal e Novostylo Peluqueros remata en empate. Abrirán a xornada A Cova dos Trasnos e o UB2 Group-Pub Plaza onde o primeiro parte como favorito á victoria.

A continuación mediranse O Esteo F.S. e os Tritós-Desguaces Vilabella onde os dous equipos buscaran a victoria para non quedar descolgados dos primeiros postos no caso de O Esteo e de inagurar o seu casilleiro de puntos no caso de Os Tritós-Desguaces Vilabella.

No encontro das seis da tarde o Husse-Barbarroja parte lixeiramente como favorito ante o Pub Mania-Las torres que a pasada xornada se retirou no seu partido por falta de xogadores.

Os horarios dos emparellamentos desta xornada nº3 son:

16:00 h. A COVA DOS TRASNOS – UB2 GROUP-PUB PLAZA

17:00 h. O ESTEO F.S. “B” – OS TRITÓS-DESGUACES VILABELLA

18:00 h. HUSSE-BARBARROJA – PUB MANIA-LAS TORRES

19:00 h. COLORMIX – ANDAINA-CENTRO FUTBOL

20:00 h. RIBADEUME FUTSAL – NOVOSTYLO PELUQUEROS

DESCANDA – MATOJOMA NG UB2 F.S.

cartel torneo

11/11/2017 19:00h AS PONTES 74 – ELECTRICIDAD J&O

11/11/2017 20:00h MUEBLES EUME – A CEPA

12/11/2017 10:00h BAR JARDÍN – MAV ABOGADOS

12/11/2017 11:00h MMYPEM – GALIORIENT

12/11/2017 12:00h FARMAVIDA – LA GALAXIA

cartel torneo

Horarios das diferentes categorías do O ESTEO F.S. na fin de semana.

cartel torneo

MINI

SABADO 11 de Novembro as 12:00 BBCA praia da Graña- CB AS PONTES pavillón FIMO ( Ferrol)

PREMINI ROJO

SABADO 11 de Novembro as 16:00 BBCA praia de San Xurxo - CB AS PONTES pavillón FIMO ( Ferrol).

PREMINI VERDE

SABADO 11 de Novembro as 10:30 PONTUMIO- CB AS PONTES pavillón A Casqueira ( Pontedeume).

INFANTIL MASCULINO

DOMINGO 12 de Novembro as 10:00 CB AS PONTES - UNI FERROL, STAR CENTER pavillón Municipal As Pontes.

INFANTIL FEMININO

DOMINGO 12 de Novembro as 12: 00 CB AS PONTES - BBCA pavillón Municipal As Pontes.

cartel torneo

Os días 10 e 11 de Novembro o piloto Pontés Samuel Bermúdez asistirá de copiloto de Rodolfo Suárez no evo 9 o 2º rally "La Felguera" cambiando a terra polo asfalto.

cartel torneo

O próximo sábado 11 de Novembro dispútase o XIX Slalom Concello de Touro no que os pilotos Pablo Castro e Fran Pico poden sentenciar o campionato.

cartel torneo

KATA BENXAMÍN FEMININO

1º.- Daniela Barbazán García – Akai Ryu

2º.- Silvana Pérez Diz – K. Do Carballo

3º.- Lía Penabad González – A. M Fene

3º.- Yaiza Silvent Mera – Karate Casino de Ares

KATA BENXAMÍN MASCULINO

1º.- Diego Criado Guinaldo – Shitokai Mugardos

2º.- Andrés García Casanova – Santiago Apóstol

3º.- Manuel Lamas Remiseiro – Ávalon Kai

3º.- José Tizón Soto – Shito Kai Mugardos

KATA ALEVÍN FEMININO

1º.- Icía Castro Tomé – AM Fene

2º.- Le Zhou – Akai Ryu

3º.- Miriam Bello Íñiguez - Bunkai

3º.- María Ventureira López – Renbu-kan

KATA ALEVÍN MASCULINO

1º.- David Rico Balea – Akai Ryu

2º.- Aníbal Pérez Diz – Karate Do Carballo

3º.- Alberto Turnes Ferreiro – Karate Do Carballo

3º.- Iván García López – Grupo Bazán

KATA INFANTIL FEMININO

1º.- Andrea Sánchez Maceiras – AM Fene

2º.- Paula Andrés Gil – Karate Do Carballo

3º.- Sofía Pérez Camba – CK Ortigueira

3º.- Lola Vigo Cobo – Shito Kai Mugardos

KATA INFANTIL MASCULINO

1º.- Alejandro Varela Freire – Bunkai

2º.- José Ramón Botana Sánchez – Karate Do Carballo

3º.- Adrián Gelpi Rey – Grupo Bazán

3º.- Ramón Ignacio de Temple Gavela – Shito Kai Mugardos

KATA XUVENIL FEMININO

1º.- Jessica Criado Guinaldo – Shito kai Mugardos

2º.- Martina Soto Fidalgo – Bunkai

3º.- Ildara García Ruíz – Akai Ryu

3º.- Arantxa Balanz Pita – ESK Narón

KATA XUVENIL MASCULINO

1º.- Braian Traba López – Karate Do Carballo

2º.- Adrián Barcia Mosquera - Bunkai

3º.- Manuel Alfonso Beceiro Salido – Shito Kai Mugardos

3º.- Carlos Felpeto Gesto – Karate Do Carballo

cartel torneo

Despois de disputARSE a segunda xornada da presente tempada na Liga Local de Futbol Sala de As Pontes, tres son os equipos que se colocan a fronte da clasificación xeral provisional empatados a seis puntos logo das dúas xornadas que van de disputadas de campeonato. Trátase do Novostylo Peluqueros que no partido inagural da xornada gañaba con solvencia ao UB2 Group-Pub Plaza por contundente 6-1. O Colormix tamen gañou comodamente o seu encontro ante o Pub Mania-Las Torres xa que estes últimos presentaronse con cinco xogadores co infortunio de que se lles lesionou un xogador ao pouco de comezar o encontro e cando ian apenas cinco minutos disputados e o marcador reflexaba un claro 4-0 a prol do Colormix o Pub Mania - Las Torres decidiu retirarse.

O terceiro equipo con seis puntos é o Ribadeume Futsal que nun encontro emocionante e igualado conseguiu derrotar ao Andaina-Centro Futbol por 3-2.

Nos outros dous encontros da xornada A Cova dos Trasnos tras descansar a primiera xornada gañaba no seu debut, esta tempada, a os Tritós-Desguaces Vilabella por 5 goles a 1 e Husse-Barbarroja facía o mesmo derrotando ao Matojoma UB2 F.S. por un resultado de 6 goles 1. En canto á clasificación de máximo goleador da Liga, Alberto do Colormix colocouse na primeira posición con catro goles seguido de doce xogadores con dous tantos cada un.

cartel torneo

As Pontes 74-MAV Abogados (0-4) (Juanjo 3, Soto)

La Galaxia-Electricidad J&O (2-1) (Juan, Sergio / Alberto)

A Cepa-Farmavida (2-1) (Piña, Fernández / Manolo)

Bar Jardín Lecar 712- MMYPEN (3-0) (Iván 2, Felipe)

Muebles Eume-Galiorient (3-1) (Kibu 2, Miguel / Juan)

cartel torneo

O Muralla RC caeu derrotado xustamente no partido correspondente á quinta xornada de liga diante dun CR Fendetestas que soubo xogar mellor as súas cartas ante un Muralla que fixo un mal partido, dándolle moitas facilidades ao rival e acusando as baixas e falta de recambios coas que chegaba ao encontro.

O choque comezaba cun ensaio nos primeiros intres de Fendetestas que sorprendía a un Muralla que saía pouco metido no partido.

Os visitantes aproveitaban as oportunidades que lle outorgaba o Muralla que fallaba en touches e en defensa e acadaba un ensaio máis no primeiro tempo, os locais só lograban recortar distancias por medio de dous golpes de castigo de Franco Cimino.

No segundo tempo continuaba a tónica do primeiro cun Muralla con fallos nas touches e tan só dominando claramente as melés, momentaneamente os homes adestrados por Alfredo Pintor achegábanse á linea de ensaio rival pero non lograba concretar os ataques en puntos e tan só sumaban 7 puntos máis logo dun ensaio de castigo concedido por unha infracción de Fendetestas.

Contra o final do partido Fendetestas lograba distanciarse no marcador ata o 13-24 final, conseguindo unha vitoria que lles permite recortar distancias co Muralla nun importante trunfo para os de As Pontes.

cartel torneo

O vindeiro domingo día 5 de Novembro disputarase a segunda xornada desta tempada na Liga Local de Futbol Sala, unha xornada na que entra en competición A Cova dos Trasnos, un dos equipos favoritos ao título de liga que ás 19:00 h. medirase a Os Tritós-Desguaces Vilabella nun encontro no que parte como favorito para conseguir a victoria. Os emparellamentos desta segunda xornada son os seguintes:

16:00 h. NOVOSTYLO PELUQUEROS – UB2 GROUP-PUB PLAZA

17:00 h. PUB MANÍA-LAS TORRES – COLORMIX

18:00 h. ANDAINA-CENTRO FUTBOL – RIBADEUME FUTSAL

19:00 h. OS TRITÓS-DESGUACES VILABELLA – A COVA DOS TRASNOS

20:00 h. MATOJOMA NG UB2 F.S. – HUSSE-BARBARROJA

DESCANSA – O ESTEO F.S. “B”

cartel torneo

📆 4 de Novembro

⏰ 16:30 horas

🏈LGR 2º división

cartel torneo

⚽LIGA DE VETERÁNS⚽

5º Xornada

📆 4 e 5 de Novembro

📌 Campo de fútbol do Poboado

O ESTEO F.S - CIDADE DE NARÓN

02/11/17
O EsteoPolideportivo Municipal

cartel torneo

📆 4 de Outubro

⏰ 18:00 horas

📌 Polideportivo Municipal de As Pontes

⚽2º Nacional "B"

MINI

SÁBADO 4 de Novembro as 10:00 CB AS PONTES - UNI FERROL, STAR CENTER pavillón Municipal As Pontes.

PREMINI ROJO

SÁBADO 4 de Novembro as 12: 00 CB AS PONTES - BASKET FERROL 1 pavillón Municipal As Pontes.

PREMINI VERDE

SÁBADO 4 de Novembro as 16:00 CB AS PONTES - BALONCESTO NARÓN pavillón Municipal As Pontes.

INFANTIL MASC.

SÁBADO 4 de Novembro as 12:00 BBCA- CB AS PONTES pavillón FIMO, A Malata ( Ferrol).

cartel torneo

Resultados das diferentes categorías do O Esteo F.S. nos partidos disputados nesta fin de semana.

cartel torneo

Resultados da 1ª Xornada da Liga Local de Futbol Sala onde non houbo sorpresas e os favoritos gañaron con máis ou menos dificultades os seus encontros dando como primeiro lider da tempada a O Esteo F.S. "B" que gañou ao Matojoma UB2 F.S por 5 goles a 2. Tamen gañaron Andaina-Centro Futbol, Novostylo Peluqueros, Colormix e Ribadeume Futsal. A clasificación de goleadores está encabezada por Xalo de O Esteo F.S. "B" e Felipe e Roi do Andaina-Centro Futbol con dous goles cada un.

C.D. Zalaeta 29 - 14 Club Rugby Fendetestas

📆 29 de Outubro

⏰ 16:30 horas

📌 Complexo Deportivo Acea da Má

cartel torneo

ELECTRICIDAD J&O-MMYPEN (0-1) (Elo)

MUEBLES EUME-LA GALAXIA (3-1) (Kibu, Villa, Esteban / Fontao)

AS PONTES 74-GALIORIENT (1-2) (David, Tomás 2)

BAR JARDÍN-A CEPA (1-2) (Miguel / Fernández, Alberto)

MAV ABOGADOS-FARMAVIDA (3-0) (Kanche, Juanjo, Juan Diego)

cartel torneo

O vindeiro domingo día 29 de Outubro e retraso con respecto aos anos anteriores, arrancará unha nova tempada da LIGA LOCAL DE FÚTBOL SALA. Unha tempada que se prolongará presumiblemente ata medidos do mes de Xuño de 2018 e que rematará coa final da Copa Local de Futbol Sala 2018.

A Liga que se prevé que sexa moi igualada e competitiva, na que a priori non hai un favorito claro, estará formada por once equipos entre os que sorprende non ver ao Bar Calvo campión da pasada tempada e ao Estanco Maricarmen un clásico das últimas tempadas e subcampión de Copa 2017. Pola contra cabe destacar, entre outros, a participación de equipos como NovoStylo Peluqueros procedente de Vilalba e Andaina-Centro Futbol de A Capela que se desprazaran ata As Pontes tódolos domingos para disputar os seus respectivos encontros

Os horarios dos partidos desta primeira xornada de liga son:

16:00 h. UB2 GROUP-PUB PLAZA – ANDAINA-CENTRO FUTBOL

17:00 h. NOVOSTYLO PELUQUEROS – OS TRITÓS-DESGUACES VILABELLA

18:00 h. COLORMIX – HUSSE-BARBARROJA

19:00 h. O ESTEO F.S. “B” – MATOJOMA NG UB2 F.S.

20:00 h. RIBADEUME FUTSAL – PUB MANIA-LAS TORRES

DESCANSA – A COVA DOS TRASNOS

cartel torneo

Este próximo Sábado 28 de Outubro , o equipo de As Pontes IGF SPORT desplazarase ata Lugo para disputar o Rally San Froilán, unha nova prova do campionato Galego de Rallys.

Despois do mal resultado de Ourense, debido a un fallo mecánico , a posibilidade de gañar a promoción Xove Piloto PXP18 está muy complicada, pero matemáticamente ainda e posible.

Sin embargo un bo resultado de Iago GABEIRAS e Marcos FRANCO na clasificación da Agrupación 4, por categoría de vehículo, podería darlles o título en Lugo.

cartel torneo
cartel torneo

Horarios dos partidos das diferentes categorías do O ESTEO F.S. na fin de semana.

C.D. Zalaeta - Club Rugby Fendetestas

📆 29 de Outubro

⏰ 16:30 horas

📌 Complexo Deportivo Acea da Má

cartel torneo

📆 5 de Novembro

⏰ 10:00 horas

📌 No Lago de As Pontes de García Rodríguez

Información e inscricións en www.prueba-t.com

XVIII TROFEO CONCELLO DE AS PONTES

25/10/17
Kárate Renbu-Kan As PontesPolideportivo municipal As Pontes

cartel torneo

O Domingo 5 de Novembro terá lugar o XVIII trofeo Concello de As Pontes organizado polo Clube Rembukan As Pontes.

📆 5 de Novembro

📌 Polideportivo Municipal de As Pontes

📋 Modalidades: kata individual masculino e feminino.

📈 Categorías: benxamín, alevín, infantil, Xuvenil.

Organiza: Karate As Pontes

Patrocina: Concello de As Pontes

Colabora: Federación Galega de kárate

ENDURO TEAM RACE COCAÑIN/17

25/10/17
BDM Bike ClubSan Martín del Rey Aurelio (Asturias)

cartel torneo

O 5 de Novembro de 2017 o equipo de As Pontes BDM bike club asistirá o "Enduro Team Race cocañín/17" proba de enduro BTT por equipos.

📆 5 de Novembro

⏰ 9:00 horas

📌San Martín del Rey Aurelio (Asturias)

cartel torneo

⚽LIGA DE VETERÁNS⚽

5º Xornada

📆 28 e 29 de Outubro

📌 Campo de fútbol do Poboado

cartel torneo
cartel torneo

Talleres gratuítos de TAE KWONDO para todo aquel que queira asistir.

📆 Sábado 11 de Novembro

⏰ A partir das 11:00 horas.

📌 Pavillón Municiapal de As Pontes

Para máis información chamar os teléfonos:

982 51 12 10 - 600 82 88 01

cartel torneo

Gabriel Tembrás Corrales PLATA Junior Pumse masculino.

Beatriz Felpeto Rodríguez 8 clasificada en Junior Pumse femenino.

Gabriel Tembrás Corrales y Beatriz Felpeto Rodríguez PLATA en parejas Free Style.

Gabriel Tembrás Corrales y Beatriz Felpeto Rodríguez ORO en parejas junior pumse.

Gabriel Tembrás Corrales ORO en Free Style Junior masculino

Beatriz Felpeto Rodríguez BRONCE en Free Style junior femenino.

A CEPA-MAV ABOGADOS (0-3) (Reboredo, Kanche, Fornos)

ELECTRICIDAD J&O-GALIORIENT (1-4) (Alberto / Tómas 2, Kata 2)

AS PONTES 74-LA GALAXIA (2-3) (Timi, David Carballo / Juan 2, Rubén 1)

FARMAVIDA-MMYPEN (3-1) (Juanjo 2, José Luis / Oscar)

MUEBLES EUME-BAR JARDÍN LECAR 712 (1-0) (Miguel)

cartel torneo
cartel torneo

Final del partido O Esteo F.S. - 9 - C.D. Albense - 4 Jugaron Javichu, Martin (2), Hector, Pana (4), Ayalita (2); Rober Paz, Gerardo, Gago (1), Dani Martínez, Andy, Ayrton

cartel torneo

O próximo sábado día 21 de Outubro as 18:30 horas no Pavillón municipal de As Pontes O ESTEO F.S. recibe o líder da categoría.

O ESTEO F.S. – C.D. ALBENSE F.S.

📆 Sábado 21 outubro

⏰ 18:30

📌 Pavillón municipal de As Pontes

cartel torneo

21/10/2017 19:00 A Cepa -MAV Abogados

21/10/2017 20:00 Electricidad J&O – Galiorient

22/10/2017 10:00 As Pontes 74 – La Galaxia

22/10/2017 11:00 Farmavida – MMYPEN

22/10/2017 12:00 Muebles Eume – Bar Jardín Lecar 712

cartel torneo

Domingo 29 de Outubro de 10h a 14h practica a creatividade en familia.

Teremos GYMKANAS, XOGOS , MANUALIDADES, NATUREZA.

O custe do obradoiro será de 10€ para os adultos e 5€ para os cativos

Para máis información pode chamar o 619 342 246 ou no correo electrónico hipicapradoventura@gmail.com

cartel torneo cartel torneo

🔜 Este sábado é o gran día! Xornada de portas abertas da ESCOLA DE RUGBY CR FENDETESTAS

🏉 Só tes que traer roupa deportiva e moitas gañas de pasalo ben!!

📆 Sábado 21 outubro

⏰ 10:30-12:00h

📌 Campo indoor O Poboado

cartel torneo

Rodolfo Suárez e o Pontés Samuel Bermúdez abandoan voluntariamente no VIII Rallye de Tierra Norte de Extremadura debido a numerosos factores que alteraban a seguridade.

Falando con Samuel coméntanos que o primeiro tramo xa estaba neutralizado polo polvo polo que o anularon. Os tramos realizábanse por fincas privadas. Xa no primeiro tramo que estaba neutralizado encontráronse con vacas e porcos polo medio. Unha proba do Campionato de España non pode realizarse nestas condicións, porque despois falan moito de seguridade e que os espectadores se coloquen ben, cando eles (federación e escuderías) son os primeiros que nos os respetan, conclúe decindo Samuel.

As deficiencias as que se refire son:

-Polvo en suspensión (non se veía por donde ían)

-Animais soltos (xa que corrían por fincas privadas)

-Tramos anulados (de 98km totales, soamente se realizaron 35 por estes motivos)

-Tramos rotos e mal señalizados

Debido a este cúmulo de circustancias e cansados de que se faigan as probas soamente para que as escuderías e federación gañen diñeiro decidiron abandoar voluntariamente.

ELECTRICIDAD J&O-FARMAVIDA (1-1) (Manolo/Salido)

MUEBLES EUME-MAV ABOGADOS (1-3) (Óscar Dorado/Juan Diego 2, Iván Ferreiro)

BAR JARDÍN LECAR 712- GALIORIENT (3-1) (Peruzzi, Iván 2/Tomás)

AS PONTES 74-A CEPA (1-1) (Julio/Alberto)

MMYPEN- LA GALAXIA (3-6) (Franco, Chavo, Manolo/Juan 3, Rubén, Luis, Sito)

XORNADA DE SUP

12/10/17
Folixa As PontesLago de As Pontes

cartel torneo

Nautico Folixa

Sábado 14 de Outubro no Lago de As Pontes xornada de Sup.

Para máis información:

nauticofolixa@gmail.com

655 221 544

14/10/2017 19:00 Electricidad J&O -Farmavida

14/10/2017 20:00 Muebles Eume – MAV Abogados

15/10/2017 10:00 Galiorient – Bar Jardín/Lecar 712

15/10/2017 11:00 As Pontes 74 – A Cepa

15/10/2017 12:00 MMYPEN – La Galaxia

cartel torneo

A deportista Uxía Rodríguez García participará o próximo sábado no Campionato Municipal de Riveira; será a única representante porque para ela pode ser interesante esta competición para o ránking galego. O resto de deportistas descansan para as competicións de técnica de clasificación nacional ou porque están a preparar a Copa Diputación que será o 5 de novembro.

cartel torneo

Próximo Sábado Día 14 de Outubro as 18:30 horas:

Pavillón Municipal Santa Clara (Cuellar).

F.S. NATURPELLET CUELLAR – O ESTEO F.S.

cartel torneo

O pontés Miguel Alvariño liderará a delegación española de tiro con arco no Mundial.

O campionato, que comeza o 16 de outubro, será disputado en México. O galego Miguel Alvariño, que foi olímpico nos Xogos do Río 2016, encabeza a selección española escollida pola federación española de tiro con arco para xogar a Copa do Mundo en México, a partir do 16 de outubro.

Alvariño, nacido en As Pontes, foi o primeiro español en gañar un título de Copa do Mundo en México en 2015. Tamén nese ano gañou os Xogos Europeos en Bakú.

Nos Xogos do Río caeu na segunda rolda.

Miguel Ángel Pifarré, que era reserva en Río 2016, tamén estará nas Copas do Mundo de México.

cartel torneo

Os próximos 13 e 14 de Outubro, a cidade de Plasencia acollerá o VIII Rally de Terra do Norte, un evento organizado pola Escudería Plasencia que será válido tanto para o Campionato español, por quinta vez, como Extremadura para Rallyes de Terra.

O 9 de outubro terá lugar o peche das inscricións para unha reunión que contará cunha destacada lista de participantes, entre eles o líder do campionato español, José Antonio "Cohete" Suarez Miranda, que comandará a clasificación con 130 puntos, polos 84 de Juan Carlos Aguado Cuéllar e os 80 de Josep Basols Aguilera. O venres 12 de outubro, ás 14:45 horas, realizarase a sección de probas Shakedown, despois do recoñecemento relevante e os controis técnicos. Ás 20:30 horas a Cerimonia de Saída terá lugar na Praza Maior de Plasencia. As seccións cronometradas da carreira serán segredas ata o xoves anterior á carreira.

O piloto pontés SAMUEL BERMÚDEZ CABALEIRO acude a esta cita xogándose o campionato de copilotos en grn.

Enlace clasificación copilotos

GALIORIENT–MAV ABOGADOS (1-3) (Tomás / Juan Diego, Juanjo, Narciso)

MUEBLES EUME–ELECTRICIDAD J&O (5-0) (Alfonso, Luis, Kibu, Oscar Dorado 2)

FARMAVIDA–BAR JARDÍN (0-1) (Miguel)

A CEPA–LA GALAXIA (3-2) (Lolo, Piña, Fernández / Senén, Rubén)

AS PONTES 74-MMYPEN (2-3) (Xavi Franco 2 / Franco, Manuel, Oscar)

cartel torneo
cartel torneo

Open Comunidade de Valencia; resultados en técnica: Gabriel Tembrás Corrales OURO junior masculino, Beatriz Felpeto Rodriguez e Gabriel Tembrás Corrales BRONCE parellas junior , Beatriz Felpeto Rodriguez 9 posto de 35 deportistas ; na modalidad de Free Style: Gabriel Tembrás Corrales OURO junior masculino , Beatriz Felpeto BRONCE en junior feminino e ambos OURO en parellas junior.

cartel torneo

Sábado 7 de Outubro campionato de dominó restaurante áncora (Cariño).

Organiza: O Pito Doble (As Pontes).

cartel torneo

Horarios dos partidos das diferentes categorías do C.D. AS PONTES en relación a esta fin de semana.

cartel torneo

2º partido de liga para o Club Rugby Fendetestas​ no que viaxará a Rianxo para enfrontarse o Barbanza Clínica Mares Rugby Club.

Día: 8 de Outubro

Hora: 16:00 h

Campo de rugby de Santa Lucía, de Asados (Rianxo)

cartel torneo

Os días 7 e 8 de Outubro dispútase a 2º xornada da liga local de veteráns que terán lugar no campo de fútbol do poboado.

cartel torneo cartel torneo
cartel torneo

O Próximo fin de semana os deportistas Gabriel Tembrás Corrales e Beatriz Felpeto Rodríguez participarán coa Seleción Galega no VI Open Internacional Comunidad de Valencia, sendo este un dos eventos máis importantes do comezo da tempada xa que é valedoiro para o ránking nacional.

Ambos deportistas participaran en Pumse Junior individual , parellas e en Free Style individual e parellas.

Escola municipal de Tae Kwon-Do Moo Duk Kwan

cartel torneo

Próximo Sábado 7 De Outubro as 18:30 horas no pavillón municipal de As Pontes 3º partido de tempada que disputará o Esteo F.S.

O ESTEO F.S. – C.D. UNIÓN ARROYO

Prezo das entradas para os maiores de 14 anos e non socios: 3 euros.

cartel torneo cartel torneo

ESCOLA DE RUGBY Club Rugby Fendetestas

Sábados de 10:30 - 12:00.

Instalacións cubertas

Inscrición gratuíta

Inicio: Sábado 21 de Outubro

cartel torneo

Na modalidade de técnica:

OURO para Gabriel Tembras Corrales en Junior masculino.OURO para Gabriel Tembras Corrales en Junior masculino.

OURO para Beatriz Felpeto Rodriguez en Junior femInino.

OURO en parellas Junior para Gabriel Tembrás e Beatríz Felpeto

BRONCE para Fernando Pico da Costa e Erika Fernández López en Benxamín.

BRONCE para Carlos Willian Bolaño en infantil.

Na modalidade de combate:

Uxia Rodríguez Garcia foi OURO en -59 kg Junior.

Está aberta a inscrición para o CAMPIONATO VILA DE AS PONTES puntuable para o trofeo Asturgalaico, que terá lugar o próximo día 14 de Outubro nas instalacións da Pena da Revolta.

Serán oito exercicios que se publicarán proximamente.

A hora de inicio da proba será as 9 da mañá, hora na que haberá que estar no campo equipado.

As escadras estarán publicadas no taboleiro de anuncios da cafetería.

Esta é a última proba do calendario deste ano, excepto o social de navidad.

1º KARTING DE AS PONTES

01/10/17
Circuíto de Karts

cartel torneo

O 14 e 15 de Outubro dispútase o 1º KARTING DE AS PONTES puntuable para o campionato galego de karting 2017. Nos seguintes enlaces podedes ir a folla de inscrición e o regulamento particular.

Folla de inscrición

Regulamento

cartel torneo

Clasificación do 1º Slalom disputado no circuíto de Karts de As Pontes organizado pola Escudería Acap, no que se disputaba o campionato galego de slalom.

cartel torneo

PREFERENTE. C.D. CASTRO-C.D. AS PONTES (0-3)

FEMININO. CD AS PONTES-SCDR GALICIA DE CARANZA (0-1)

XUVENIL. FC ORTIGUEIRA-CD AS PONTES (1-5)

CADETE. CD AS PONTES-MEIRÁS CF (5-2)

INFANTIL. CD AS PONTES-SRD PORTUARIOS (1-3)

ALEVÍN. EFR FERROL C-CD AS PONTES A (1-3)

BENXAMÍN. SRD PORTUARIOS-CD AS PONTES A (3-4). EUME DEPORTIVO–CD AS PONTES B (3-0)

PREBENXAMÍN. CD AS PONTES A-NARÓN O FREIXO B (13-0). CULTURAL MANIÑOS SD-CD AS PONTES B (2-5)

1º partido da tempada para o Terras do Eume FG que será o sábado 30 de setembro a partir das 12 da maña no campo dos calzados (A Capela).

Terras do Eume f.g - Dorna

cartel torneo

Horarios dos partidos das diferentes categorías do C.D. AS PONTES en relación a esta fin de semana.

cartel torneo

PRÓXIMO SÁBADO DÍA 30 DE SETEMBRO AS 16:30 HORAS NO PAVILLÓN DO COMPLEXO DEPORTIVO FUENTE DE LA MORA (VALLADOLID) 2º PARTIDO DE LIGA QUE ENFRONTARÁ O:

UNIVERSIDAD DE VALLADOLID F.S. – O ESTEO F.S.

cartel torneo

O vindeiro Sàbado 30 de Setembro 1º partido de liga para o Club Rugby Fendetestas na #LGRII da Federación Galega de Rugby. Xogarán na casa, no Monte Medulio, contra o Campus Ourense Rugby . O partido comezará as 16.30h.

cartel torneo

Equipo de técnica que asistirá ao III open internacional de Moaña :Inés Pena, Erika Fernández , Fernando Pico, Bruno González. , Carlos Bolaño , Beatríz Felpeto e Gabriel Tembrás ; e en combate categoría junior feminino Uxía Rodríguez.

LUGAR: Polideportivo Municipal de REIBON (C/ A Xunqueira s/n).

FECHA: Sábado, 30 Septiembre, domingo, 1 de octubre de 2017.

ORGANIZA: Club Taekwondo Patiño Moaña, Concello de Moaña, federación Gallega de Taekwondo.

COLABORAN: Diputación de Pontevedra, Deporte Galego, Destino Tokyo Training Camp.

1º SLALOM VILA DE AS PONTES

24/08/17
Escudería AcapCircuíto de Karts

Cartel Torneo

O 30 de Setembro dispútase o 1º Slalom Vila de As Pontes no que se disputará o Campionato Galego de Slalom.

Dito evento terá lugar na pista de Karts de As Pontes.

cartel torneo

O día 30 de Setembro o Club de montaña O Caxado organiza unha ruta nocturna por As Pontes.

Sairase do local do club (hexágono) as 21:00h. para camiñar polos arredores do pobo. Voltarase sobre as 00:00h.Despois de camiñar aproveitaremos para picar algo no local do polvo.

Será necesario anotarse para contar coa previsión de xente, ultimo día 29 setembro as 22:00h.

cartel torneo

Horarios dos partidos das diferentes categorías do C.D. AS PONTES en relación a esta fin de semana.

cartel torneo

PRÓXIMO SÁBADO DÍA 23 DE SETEMBRO ÁS 18:30 HORAS PRIMEiRO PARTIDO DE LIGA TEMPADA 2017-2018 PARA O ESTEO F.S.

PAVILLÓN MUNICIPAL DE AS PONTES.

O ESTEO F.S. – ATLÉTICO BENAVENTE F.S.

RALLYE OURENSE RIBEIRA SACRA

19/09/17
IGF SPORTRibeira Sacra

cartel torneo

Este próximo fin de semana, 22 e 23 de Setembro, o equipo de As Pontes IGF Sport desplazarase hasta Ourense para disputar o Rallye Ourense Ribeira Sacra, unha nova prova do campionato Galego de Rallys. O piloto IAGO GABEIRAS e o copiloto MARCOS FRANCO participan esta temporada na copa de promoción "Volante FGA-Promoción Xoven Piloto PXP18" en un Citroen Saxo VTS.

Actualmente figuran na segunda posición da clasificación Xeral.

cartel torneo

O Clube de Atletismo OLYMPO organiza, en colaboración co Concello de As Pontes, unha serie de quedadas para ANDAINA e para CORRER co motivo da Semana Europea da Mobilidade.

Os días son o luns 18, o mercores 20 e o venres 22 ás 20:30 diante da Casa do Concello.

A idea de estas quedadas é que sean aptas para todos os públicos, adaptándose o ritmo en función do público asistente.

cartel torneo

Aberta a inscrición para as Escolas Deportivas Municipais curso 2017-2018.

Información: Pavillón deportivo municipal.

Teléfono de contacto: 981 45 26 02

correo: deportes@aspontes.org

cartel torneo

Aberta a inscrición para as Escolas Deportivas Municipais curso 2017-2018.

Información: Pavillón deportivo municipal.

Teléfono de contacto: 981 45 26 02

correo: deportes@aspontes.org

RESULTADOS FIN DE SEMANA 16/09/2017

18/09/17
C.D.As PontesAs Pontes

cartel torneo

As Pontes (preferente) 5 - Atlético Escairón 1

San Sadurniño 1 - Xuvenil 6

Cadete 12 - Amistade Meiras B 0

Infantil 2 - Narón Freixo 1

Perlio 3 - Alevin A 14

Alevin B 2 - Cedeira B 7

cartel torneo

CLUBE PIRAGUISMO GRUPO XUVENIL AS PONTES

Participantes no Descenso do Río Sor:

• Home Infantil B: - Antón García Bellas

- Lucas Valle Hernández

- David García Castro

• Home Alevín B: - Antón Varela Castro

- Xandre Fernández Penabad

- Tomás Menéndez

• Muller Infantil B: - Celia Durán Iglesias

• Muller Alevín A: - Inés Domínguez López

- Alba Fernández Pita

• Muller Benxamín: - Antía García Pico

- Carmen Alén Bellas

- Leticia Niebla Ferreira

- Lara Meizoso Tembrás

• Home Cadete K1: - Manuel Alén Bellas

• Muller Cadete K1:- Carmela Domínguez Leal

• Home Xuvenil K2: - Manuel Fernández Alonso

- Xosé Guerreiro Alonso

• Home Senior K1: - Antonio Polo Campello

• Home Senior K2: - Adrián Paz Alvariño / Rubén Basanta Dopico

• Veteráns K1: - José Alén Cal

- Ernesto Gancedo Herreras

- Jose Antonio Menéndez Lolo

• Home Veterán K2: - Félix García Gonález / Jose Manuel Ferreira

cartel torneo

O 16 de Setembro dispútase o 51 descenso Internacional do Sil memorial D. Julián Trincado no Barco de Valdeorras.

Participan por parte do CLUBE PIRAGUISMO GRUPO XUVENIL AS PONTES:

Home K1 Cadete: Manuel Alén Bellas

Home K1 Xuvenil: Manuel Fernández Alonso

Home K2 Xuvenil: Miguel Domínguez López / Martín García Prieto

Home K2 Senior: David Tonislavov Damyanov / Adrián Paz Alvariño

Home K1 Veterán: Ernesto Gancedo Herreras

Jose Antonio Menéndez Lolo

Jose Manuel Ferreira Casanova

Félix García González

Home K2 Veterán: Jose Ángel Pico López / Antonio Polo Campello

cartel torneo

Adiantamos o cartel do III Open Internacional Vila de Moaña que se disputará o Sábado 30 de Setembro.

Aínda que a lista non é definitiva podemos confirmar que asistirán Fernando Pico, Erika Fernández, Inés Pena, Bruno González, Carlos Bolaño, Gabriel Tembrás y Beatriz Felpeto.

Destacar que este fin de semana Beatriz Felpeto e Gabriel Tembrás acudirán a Madrid a participar nun entrenamento convocados pola Federacion Española de Tae Kwon-Do.

OITAVOS DE FINAL COPA GALICIA DE FUTBOL SALA

13/09/17
O EsteoPolideportivo Municipal

cartel torneo

MÉRCORES 13 DE SETEMBRO ÁS 20:30 HRS.

PAVILLÓN MUNICIPAL DE AS PONTES

O ESTEO F.S. – A.D. PRONE LUGO

cartel torneo

Este fin de semana dispútase o VIII tramo cronometrado de terra Nvalcarnero.

O horario de inicio do tramo será as 10 da mañá e a chegada as 15:00h. En este evento participan os ponteses SAMUEL BERMÚDEZ CABALEIRO como copiloto de Rodolfo Suárez Rodríguez abordo de un Mitsubishi Lancer Evo IX é ANTONIO OTERO MONTERO como piloto tendo de copiloto a Marcos Martínez González conducindo un peugeot 205.

cartel torneo

Sábado 17 de Setembro ruta dos Viñedos de Belesar (Chantada).

Clube Montaña O Caxado.

cartel torneo

O Mércores día 20 de Setembro celébrase o trofeo baloncesto feminino Concello de As Pontes no pavillón municipal de As Pontes no que enfrontará o STAR CENTER UNI FERROL E O DURAN MAQUINARIA ENSINO-LUGO.

A entrada para este evento será gratuíta.

Organiza o concello de As Pontes e colabora o C.B As Pontes

SUSPENSIÓN ACTIVIDADE DEPORTE NA RÚA

07/09/17

cartel torneo

En relación coa actividade DEPORTE NA RÚA prevista para o vindeiro sábado día 9 de setembro na Canle IV, infórmase que dita xornada QUEDA SUSPENDIDA debido ás condicións climatolóxicas previstas para ese día cunha alta probabilidade de choiva.

cartel torneo

A partir da vindeira semana abre o prazo para a inscrición nas escolas municipais de adultos curso 2017-2018

Para máis información acudan o departamento de deportes do pavillón deportivo municipal ou chamando o número 981 45 26 02.

cartel torneo

PREFERENTE GALICIA 2017/18 – Grupo 1º (3ª XORNADA)

SAN TIRSO S.D. – C.D. AS PONTES

CAMPO DO MONTE (San Tirso de Mabegondo)

Domingo 10 de Setembro de 2017 (18:00 h)

ÁRBITRO: JORGE MÉNDEZ LÓPEZ (Lugo)

LIGA LOCAL DE FÚTBOL SALA

04/09/17
Liga LocalPolideportivo Municipal

cartel torneo

A Asociación Local de Futbol Sala de As Pontes convoca a tódolos equipos interesados en participar na Liga Local de Futbol Sala de As Pontes 207/2018 a unha reunión informativa que terá lugar o vindeiro Xoves día 7 de Setembro as 20:30 h. na sala de Xuntas do Pavillón Municipal de As Pontes. Máis información no teléfono: 637 94 70 60.

cartel torneo

O día 17 de Setembro terá lugar XVII Xuntanza Cabalar (As Pontes) , que terá lugar no Canle IV.

- A apertura da Feira será as 10:00 h da mañá.

- Os participantes deberán inscribirse antes das 10:30 h da mañá. Finda inscrición as 14:30 h.

Para a inscrición nas carreiras é obrigatorio presentar o libro de explotación, o libro de identificación de équidos, seguro correspondente así como o dni dos xinetes.

- Para todas as probas deberá haber o dobre de participantes que de premios, en caso oposto, a organización reservarase o dereito de modificalas.

- Os tempos tomaranse mediante célula

- Os participantes axustaranse as normas das carreiras.

- As decisións dos xuíces serán inapelables.

- Eliminarase todo aquel participante con indicios de maltrato animal.

PRESENTACIÓN O ESTEO F.S. 2017/2018

05/09/17
O EsteoPolideportivo municipal

cartel torneo

Mañá Mércores día 6 de Setembro partido de presentación para O Esteo F.S. no Pavillón Municipal de As Pontes a partir das 20:30h.

O ESTEO F.S. – BURELA PESCADOS RUBEN

A entrada será gratuíta.

DEPORTE NA RÚA

31/08/17

cartel torneo

O 9 de Setembro celébrase o día do Deporte na Rúa.

Este evento terá lugar en As Pontes no Canle IV con horario de mañá de 10:00h a 13:30h e de tarde de 16:00h a 20:00h.

Organiza Concello de As Pontes de García Rodríguez e Fyoma.

cartel torneo

Retómanse as clases de Kick Boxing.

Serán os luns, martes e xoves as 22h.

Non te quedes coas gañas e ven a probar.

Para máis información (609 844 373).

cartel torneo

O día 1 e 2 de Setembro dispútase o Rally de Tierra de Cervera. (Campionato de España) onde participarán os ponteses Antonio Otero e Samuel Bermúdez.

Antonio Otero corre dentro da Copa Aygo como piloto acompañado de Diego (Pontedeume).

Samuel Bermúdez participará de copiloto acompañado de Rodolfo (Asturiano) que será o piloto, en un Evo 7 en grupo n.

cartel torneo

No Lago de As Pontes esta fin de semana disputarase a cuarta edición da regata windsurf “Lago de As Pontes” clasificatoria para o ranking galego.

O sábado a competición iniciarase ás 15:00h, mentras que o domingo a hora prevista de inicio será sobre as 13:00h.

cartel torneo

Entre os días 11 e 17 de Setembro disputarase o III OPEN DO LAGO DE "AS PONTES", que terá lugar nas pistas do Canle IV.

As categorías das que disporá este open serán:

- 2º, 3º, 4º MASCULINA.

- 2º, 3º FEMININA.

- 2º, 3º MIXTO.

-VETERÁNS

-MENORES

Premios:

En todas as categorías haberá de premio unha pala para o campión e un paleteiro para o subcampión.

Inscricións:

1 categoría: 15 euros

2 categorías: 15 euros

1º categoría: 15 euros

O límite para inscribirse será o día 9 de Setembro.

www.mistorneosonline.es

Dito evento é organizado polo Pádel Eume.

Colaboran o Concello de As Pontes, Mesón de Pepe e Pádel Eume.

Contacto:

610 953 537 / 661 289 862

www.trascarsl@gmail.com

Juez árbitro: Fernando Caaveiro

Adjuntos: Sebastián/ David Bello

VI TRAIL DAS PONTES

23/08/17
GaliorentAs Pontes

cartel torneo

Dende o día 29/8 ate o día 2/9 poderedes disfrutar dunha nova edición do torneo club padel As Pontes

As categorías coas que contaremos serán:

2º Masculina

3º Masculina

4º Masculina

Prezos inscrición:

18€ unha categoría

25€ dúas categorías

30€ tres categorías

Haberá obsequio coa inscición.

Os premios serán material deportivo en tódalas categorías.

Inscricións en:

www.mistorneosonline.com

O sábado despois das finais haberá degustación de paella para os participantes do evento.

Rogamos asistencia a hora da inscrición

Teléfono de contacto: 699 984 023

Cartel Torneo

O CR Fendetestas e o Concello das Pontes organizan o I Campus de Rugby Vila das Pontes, unha actividade multideportiva con carácter lúdico baseada na iniciación deportiva e nos valores do rugby, e dirixida a nenos e nenas nados entre 2005 e 2011. O campus terá lugar entre o 4 e o 8 de setembro (10:00-14:00h) no campo de rugby Monte Medulio (As Pontes), e contará con actividades como iniciación ao rugby, iniciación a deportes alternativos, visitas culturais, visitas de xogador@s profesionais... As inscricións pódense realizar a través do email fendecampus@gmail.com ou ben na Cafetería Bar O Mercado Vello.

Cartel Torneo

Campus Baloncesto!

Entre o 4 e o 8 de Setembro celebrarase o Campus Baloncesto As Pontes para nenas e nenos de 5 a 14 anos.

Inscricións ata o día 1 de setembro chamando ós teléfonos: 619831897 (Javi) e 629217933 (Sonia) ou a través do correo electrónico cbaspontes@gmail.com

Apúntante! Practicarás o teu deporte favorito, deportes alternativos, excursións culturais, visitas de xogadores, adestradores e árbitros profesionais..

Organiza club baloncesto as pontes coa colaboración do Concello de As Pontes.

A continuacón mostrámoslles o tríptico do campus:

III TORNEO INTERNACIONAL VOLEI PRAIA VILA DE AS PONTES

01/08/17
ConcelloLago

O 19 e 20 de Agosto de 2017 dispútase o III torneo internacional voley praia que terá lugar no lago de As Pontes.

Disporemos do campionato de España senior masculino e femenino e o campionato galego de categorías inferiores (alevín, infantil, cadete e sub 19.

Cartel Torneo

O 20 DE Agosto de 2017 celébrase a XV ruta BTT Monseivane Serra do Xistral

A ruta será FEDERADA e celebrarase o día 17 de setembro,con saída e chegada de diante o Concello de As Pontes as 09:00 horas.

A ruta estará cronometrada mediante chip sen coste engadido os deportistas.

Haberá a posibilidade de escoller tres distancias:

Ruta curta 28km e 750m+ Nivel físico baixo-Técnico medio

Ruta intermedia 47km e 1056m+ Nivel físico medio/alto-Técnico medio/alto

Ruta longa 52km e 1350m+ Nivel físico alto-Técnico medio/alto

O track enviarase os inscritos o sábado día 16 de Setembro

Contarase con 4 avituallamentos:

2 líquidos.

2 líquidos+sólido

Ruta limitada a 300 inscritos.

NOn SE ADMITIRÁN INSCRIPCIÓNS FORA DE PRAZO.

Prezo federados 9€. Prezo non federados 19€ (9€+10€ licencia de un día)Xantar participantes 10 €. Xantar acompañantes 10 € a partir do día 10 de setembro as 23:59:59 o prezo da inscripción incrementarase en 6 € para todos os inscritos.

Retirada de dorsais:

Todos os participantes que formalizarán a súa inscripción, poderán retirar o dorsal o sábado 16 Setembro de 18:00 a 20:00 h e a partir das 08:00 h o mesmo día da proba no Polideportivo municipal de As Pontes, ata 08:30 hora antes da saída.Os participantes federados deberán presentar para retirar o dorsal, o DNI e a licenza federativa. Os menores de 18 anos deberán traer asinada a DECLARACIÓN E ASUNCIÓN DE CONFORMIDADE (ver reglamento). Idade minima para participar 15 anos.

O aparcamento e os sevicios de lavado de bicicletas e duchas,estarán situados como en edicións anteriores, no Polideportivo Municipal.

O xantar estará situado como nas outras edicións, nas inmediacións do Polideportivo, no local do Clube Ciclista Terras do Eume, situado no Hexágono.

Cartel Torneo

O CLUBE CICLISTA TERRAS DO EUME organiza a IV ruta Terras do Eume.

A ruta celebrarase o dÍa 17 de setembro, con saÍda e chegada de diante o Concello de As Pontes as 09:00 horas.

A ruta estará cronometrada mediante chip sen coste engadido ós deportistas.

Haberá a posibilidade de escoller tres distancias:

Ruta curta 28km e 750m+ Nivel físico baixo técnico medio

Ruta intermedia 47km e 1056m+ Nivel físico medio/alto Técnico medio/alto

Ruta longa 52km e 1350m+ Nivel físico alto Técnico medio/alto

Ruta limitada a 300 inscritos

· Prezo federados 9€

· Prezo non federados 19€ (9€ + 10€ licencia de un día)

· Xantar participantes 10€

· Xantar acompañantes 10€

A partir do día 10 de setembro as 23:59:59 o prezo da inscrición incrementarase en 6 € para todos os inscritos.

Retirada de dorsais:

· Todos os participantes que formalizaran a súa inscrición, poderán retirar o dorsal o sábado 16 Setembro de 18:00 a 20:00 h e a partir das 08:00 h o mesmo día da proba no Polideportivo municipal de As Pontes, ata 08:30 hora antes da saída.

· Os participantes federados deberán presentar para retirar o dorsal, o DNI e a licenza federativa.

· Os menores de 18 anos deberán traer asinada a DECLARACIÓN E ASUNCIÓN DE CONFORMIDADE (ver reglamento).

· Idade mÍnima para participar 15 anos

O aparcamento e os sevizos de lavado de bicicletas e duchas,estarán situados como en edicións anteriores, no Polideportivo Municipal.

O xantar estará situado como nas outras edicións, nas inmediacións do Polideportivo no local do Club Ciclista Terras do Eume, situado no Hexágono.

Correo para incidencias: prueba-t@prueba-t.es

INSCRIBIRSE

Cartel Torneo

2º posto na ruta de A Pombiña que se disputou no día de onte para os membros da Escudería Acap.

II CAMPAMENTO NAÚTICO LAGO DE AS PONTES 2017

28/07/17
Concello de As Pontes O Lago

Cartel Torneo

O Concello de As Pontes colabora coa celebración do Campamento Náutico Lago de As Pontes que se vai celebrar no lago entre o 1 e o 8 de Agosto.

O campamento consiste en que os nenos de 8 a 17 anos poidan experimentar cos deportes naúticos nun entorno único coma é o lago de As Pontes. As actividades que poderán realizar son: Vela lixeira, Windsurf, Piragüismo, Paddel Board entre outras.

IX DH PAPOI

26/07/17
BDM bike club Papoi

Cartel Torneo

O 30 de Xullo do 2017 dispútase a última proba do open galicia de DH no circuíto de Papoi

Horarios:

Sábado 29: adestramentos libres

16:00- 20:00h

Domingo 30: adestramentos libres 10:00 - 14:00h

Primeira manga: 15:30h

Segunda manga: 17:30h

Inscricións:

www.magmasports.es

Categorías:

-Enduro -Infantís -Cadetes -Júnior -Sub 23 -Máster 30 -Máster 40

Cartel Torneo

Alevin Feminina:

- Campión: Lydia Espiñeira (C.T. Redes)

-Subcampión: Paola Leiro (C.T. Rota, Cadiz)

Alevin Masculino:

- Campión: Dario Vila Campeon(C.T. Cidade Lugo)

-Subcampión: Ignacio Luaces (C. T. D10 Lugo)

Infantil Masculino

-Campión: Dario Vila Campeon(C.T. Cidade Lugo)

-Subcampión: Carlos Duran (C.T. Sporting Casino Coruña)

Senior Masculino

- Campión: Angel Montero ( C.T. Casino Ferrol, natural de As Pontes)

-Subcampión: Juan Fernandez (C.T. Coruña)

Cuadros do torneo de todas as categorías
Cartel Torneo

O 22 e 23 de Xullo celébrase o campionato galego de pista liga cadete e infantil no embalse de Verducido (Pontevedra) ca presenza de varios competidores ponteses.

Os Horarios provisionais serán os seguintes:

Horarios provisionais

SENDA DA MEMORIA

18/07/17
O Concello O Lago

Cartel Torneo

O Concello de As Pontes presenta “A SENDA DA MEMORIA”, un percorrido de 9km aberto ao público no que se agocha toda unha historia baixo as augas do lago.

O vindeiro venres, 21 de xullo, será o acto inaugural con percorridos organizados que comezarán ás 10:30h da mañá, calquera que queira gozar desta pista perimetral do lago poderá acercarse ata as 18:00h, e poderá facela a pé ou en bici, cun percorrido guiado grazas á colaboración dos clubes de Montaña O Caxado, o Clube Ciclista As Pontes – Vilalba, o Terras do Eume, o Galiorient, Bdm bike club e o Olympo AS Pontes. Ao inicio do percorrido haberá unha carpa onde os participantes poderán recoller unha bolsa de agasallo, con toda a información da ruta e avituallamiento necesario para facer o percorrido.

A senda é unha homenaxe ás parroquias desaparecidas e ás súas xentes e está dotada de papeleiras, áreas de descanso, un observatorio de paxaros e mesas explicativas onde adquirir toda a información sobre o entorno, a fauna e a flora.

A partir do venres ás 18:00h da tarde, a senda estará aberta para o disfrute do público que quera envolverse da historia e natureza e gozar das fermosas vistas deste percorrido pontés. A tenente alcalde, Montserrat García, declarou que o Concello está consesuando cos veciños de Espiñadero e do Saá a ubicación para abrir, na maior brevedade posible, dous portales de entrada ao lago dende cada unha das respetivas parroquias. Ademáis, nun futuro próximo, se espera que se poida abrir ao público todo o perímetro, dende Portorroibo de novo ata a praia do lago.

Dende o Concello rógase respectar e manter limpo este espazo natural para que todos poidamos gozar del. E infórmase que está prohibido o uso de vehículos a motor para evitar o deterioro do entorno.

PRESENTACIÓN CD AS PONTES

17/07/17
CD As Pontes Campo de fútbol

Cartel Torneo

Mañá día 19 de xullo terá lugar no Campo do Poboado a presentación e primeiro adestramento do CD As Pontes de cara a vindeira tempada na Preferente Galicia.

Na presentación poderanse ver novas caras que recalan no CD As Pontes, como Rego, procedente do Viveiro, Roberto, procedente da Terceira División Asturiana, Quique, procedente do Galicia de Mugardos, Adrián Iglesias que ven do Castro, e xa vellos coñecidos da afición pontesa como Dani Fernandez, Fidi e Diego Chis que chegan dende o Viveiro, Alex Cabarcos que retorna con nos dende o Villalbes, Eloy procedente do Dubra e o gran capitán durante moitos anos Bossa que retorno ó fútbol despois de unha tempada en blanco. En canto a renovacións da pasada tempada continúan con nos Paco, Sergio Criado, Jandro, Jaime, Troncho, Pablo Ramos e Ruben Pardo.

Tamén realizarán a pretempada co primeiro equipo os xogadores xuvenis, Josiño, David, Lino, Iago, Meidan, Breijo, Óscar Calvo e Vilela e estará a proba Mateo.

Cartel Torneo

A bordo de un Citroën Saxo, este piloto de As Pontes cuaxou unha gran carreira, logrando finalizar situado nada menos que en sexta posición da clasificación xeral absoluta.

O Rali Sur do Condado volveu a estar marcado polas altas temperaturas, e en esta situación, o equipo que mellor resultado obtivo foi o formado por Iago Gabeiras e Marcos Franco, que realizaron unha gran carreira para lograr s súa primeira victoria da tempada e con elo subir hasta a segunda posición do Trofeo Volante FGA.

Non o tivo nada fácil o equipo de Ferrolterra, a pesar de que encabezaron a clasificación do Trofeo Volante FGA dende o primer tramo hasta o último da cita. E e que doUs pilotos locais como son Abel Pampillón e Javier Estévez mantuvéronse cerca, aínda que finalmente cederon por unha excasa diferenzaa de segundos, que lles valeu para adxudicarse a segunda e terceira posición respectivamente.

Entre o máis destacado da proba estiveron os abandonos do líder do Trofeo Volante FGA, Álvaro Pérez e Daniel Berdomás, por sendos problemas mecánicos. Unha circunstancia que apreta aínda máis a clasificación xeral do certamen. En total, sete dos dez equipos que tomaron a salida lograron completar o esixente recorrido marcado pola Escudería Surco.

A próxima cita d certamen será o Rali Ribeira Sacra, proba que terá lugar en Ourense o tercer fin de semana de septembro.

Cartel Torneo

O Domingo 23 de Xuño de 2017 as 12:00h celebrarase o XVII trofeo Vila de As Pontes.

Máis de 3000 euros en trofeos.

Organiza a Sociedade Deportiva Pena da Revolta.

Colabora o Concello de As Pontes e Deputación da Coruña.

Cartel Torneo

O sábado 22 de xullo do 2017 celébranse as tiradas sociais pena da revolta.

A cuota de inscripción será gratuita.

25 platos compak sporting

Horario: 9:30h a 13h

Pistola standard

Horario: 9:30h a 13h

25 platos foso olímpico

Horario: 15:00h a 19:00h

Ao finalizar a proba de foso olímpico procederase a entrega de trofeos as 3 probas.

Tras a entrega de trofeos a parrillada Campo de Tiro obsequia a todos os participantes a unha churrascada.

Organiza Sociedade deportiva Pena da Revolta

Colabora Concello de As Pontes e Deputación da Coruña

ROUND K1 EXTREME TOURNAMENT

10/07/17
kickboxing Polideportivo

Cartel competicion

Presentámosvos o cartel oficial do ROUND K1 EXTREME do próximo día 21 en AS PONTES.

Torneo -60kg K1 Profesional a 4 competidores + 5 emocionantes cruces de kickboxing amateur, un enorme despregue de luces e son para dar color e ambente e a mellor hostelería con servicio de Food Truck para que degustedes das delicias que preparan os nosos amigos do Meson Viajero.

Colaboran Concello de As Pontes e Kickboxing Frank.

¿Quén da máis por 5€ entrada única?

Esperámosvos a partir das 22h no Pabellón Municipal.

Cartel Torneo

Lugar: Lago de As Pontes

Duración: 20 horas, Xullo - Agosto

Prezos: Menores 49€ / Adultos: 69€

-Horarios flexibles

-Edad mínima 8 anos. Imprescindible saber nadar

-Inclúe todo o material, seguro e monitor

Inscripcións:

nauticofolixa@gmail.com / 6552215444

“ Comezamos o día 10 de Xullo ”

Encontrámonos no Lago de As pontes, na caseta do Club Náutico Folixa

Cartel Torneo

O Fendetestas pontés non quixo ausentarse nas festas do pobo, e pese a non poder organizar este ano o tradicional Seven de Rugbi, si que fixo na tarde deste sábado un partido entres xogadores do club, ex xogadores, veteranos, rugbiers do Eueta de Lugo, Santiago, e tamén féminas.

O resultado, que era o de menos, foi de 20-15 a prol do conxunto pontés nun partido con varios descansos que comezou as cinco no Monte Medulio e rematou pasadas as seis e media da tarde e no que se tratou de divertirse e de que todos participaran o maior número de minutos posibles.

Cartel Torneo

O torneo celebrarase o 15 de Xullo as 16.00 h. nos locais do Lar Endesa.

Suízo a 7 roldas

Partidas de 12+2 por xogador

Inscrición: 654 166 777 / 629 266 005 /654 166 815

E-mail: jcaaveiro@yahoo.es

Data límite inscrición ata o 13 de Xullo as 20:00 h.

Cartel Torneo

Está aberto o prazo de inscripción para o CAMPEONATO DE ESPAÑA DE I.P.S.C2017 que se celebrará nas instalacións do campo de tiro en As Pontes do 13 ao 16 de Xullo.

A proba constará de 20 exercicios. Podedes ver os exercicios www.campodetiro.com

Recordade que debedes enviar un correo electrónico a campodetiro@penadarevolta.com coa copia da vosa inscripción bancaria.

Contacto:

629 801 505

981 445 963

981 446 963

TORNEO DE TENIS

16/07/17
C. Tenis Canle IV

Cartel Torneo

Un ano máis celébrase o torneo de tenis das festas do Carme para as categorías alevin, infantil e cadete(masculino e feminino) e senior masculino e feminino federado e senior +35 federado.

Organiza: Club de tenis As Pontes

Localización: Pistas de tenis canle IV

Máis información aquí

Contacto: 627.536.059

Cartel Torneo

Xa está aquí a Basket & Music que organiza o clube de baloncesto de As Pontes.

Inscripciones en www.cbaspontes.es

Número de contacto: 698 175 186

Prazas limitadas
12 equipos masculino
8 equipos feminino

Para máis info aquí.

MARATÓN FUTBOL SALA

08/07/17
O Esteo Colexio Santa María

Cartel Torneo

Os días 7-8-9 de xullo organíza O Esteo F.S. O torneo de fútbol sala das festas do Carmen. O igual que en anos anteriores será na pista do colexio Santa María.

Fai click aquí para ir ó evento

CAMPIONATO GALEGO DE BENXAMINS E ALEVINS

16/07/17
Grupo Xuvenil Narón

Cartel Torneo

Os días 15 e 16 de xullo disputarase o campionato galego en categorías benxamíns e alevíns.

Teremos a ....... como competidores ponteses.

Para máis info aquí.

CURSOS DE VERÁN 2017 ESCOLAS DE VELA

17/07/17
C. Vela Lago

Cartel Torneo

Chegan os cursos de vela de verán do Club de Vela Fluvial As Pontes! Navega con nós!

Xa temos aberto o prazo de inscripción nos nosos cursos de verán, que a partir do 19 de xuño e ata o 8 de setembro se impartirán no lago de As Pontes. Todos os nen@s a partir de 7 anos e adultos poderán aprender a navegar ou mellorar a súa técnica nas diferentes embarcacións que pon a disposición o club.

Os cursos son semanais, de luns a venres, ben en quenda de mañá (10:00 - 14:00) ou ben de tarde (16:00 - 20:00).

O prezo dos cursos é de 66 € (50 matrícula + 16 licencia federativa), e inclúe todo o material necesario para realizar a actividade. Para quen o desexe, cada semana adicional de curso terá un custe de 30 €.

Información e inscripcións no correo clubdevelafluvialaspontes@gmailcom ou no teléfono 639 608 128.

REGATA OPTIMIST-ARES

15/07/17
Grupo Xuvenil Ares

Cartel Torneo

Os días 15-16 de xullo disputarase a regata Optimist-Ares.

Teremos a ....... como competidores ponteses.

Para máis información click aquí.

IV ESCALADA A CARBALLEIRA

08/07/17
Terras do Eume Carballeira

Cartel Torneo

O día 8 de xullo disputarase a IV Escalada A Carballeira

Organiza: Club ciclista terras do Eume

Para máis info aquí.

CAMPIONATO DE ESPAÑA SORINT OLÍMPICO

07/07/17
Grupo Xuvenil Veducido

Cartel Torneo

Os días 7-8-9 de xullo disputaránse en Verducido os Campionatos de España SORINT OLIMPICO

Teremos a ....... como competidores ponteses.

Para máis información faiga click aquí aquí.

REGATA Optimist-Ferrol

08/07/17
Grupo Xuvenil Ferrol

Cartel Torneo

Os días 8-9 de xullo disputarase a regata Optimist-Ferrol.

Teremos a ....... como competidores ponteses.

Para máis info aquí.

NORTHWEST TRIMAN

17/06/17
Ciclismo Lago

DESAFÍO FRAGAS DO EUME

18/06/2017.
Ciclismo As Pontes

cartel evento

O día 18/06/2017 celebrarase o DESAFIO FRAGAS DO EUME. A competición será organizada por o Clubr de ciclismo Vilalba-As pontes.

Aberto plazo de inscripción (20/01/2017 - 15/06/2017) para participar no Desafío Fragas do Eume 2017.

Fai click aquí para inscribirte.

Máis información do evento aquí

cartel evento

Os días 1,2 e 3 de Xuño teremos a oportunidade de disfrutar do campionato galego de vela que se celebrará en "O Lago" de As Pontes. A competición será organizada por el Club de Piragüismo de As Pontes.

https://www.facebook.com/pages/CLUB-DE-VELA-FLUVIAL-AS-PONTES

http://www.turismoaspontes.com/events/campeonato-gallego-de-windsurf

TORNEO DE MINIBASKET

10/06/2017.
Baloncesto Polideportivo

cartel evento

O día 10/06/2017 celebrarase o DESAFIO FRAGAS DO EUME. A competición será organizada polo Clube de baloncesto.

Fai click aquí para ver o evento.

CAMPIONATO FUTBOL SALA

04/06/17
Concello Polideportivo

cartel evento

O sábado dispútase o campionato que organiza anualmente a comisión de festas de As Pontes. A competición celebrarase no polideportivo

Horario: 10:00 a 20:00

Máis información do evento aquí.

Un dos memoriales máis importantes dos que dispoñemos en As Pontes é, sin duda, o memorial Carlos Fornos.

Podrase disfrutar dunha tarde de piragüas e diversas actividades no Lago.

Organiza:Grupo Piragüismo Xuvenil.

Máis información do evento aquí.

Memorial Carlos Fornos

COMIDA FESTA DA TROITA

03/06/12
Pesca Lago

O día 03 de Xuño celebrarase a comida anual organizada polo clube de pesca de As Pontes. A "festa da troita" será no Lago de As Pontes.

Máis información do evento aquí.

comida festa da troita